W jaki sposób najskuteczniej pożegnać się z trądzikiem i cieszyć się piękną cerą?

Nawracający trądzik jest bardzo nieprzyjemnym utrapieniem. Nie tylko spędza sen z powiek nastolatkom, ale także wywołuje szpecące blizny. W jaki sposób można się pozbyć tego problemu już na zawsze? Leczenie trądziku to długotrwały proces, ale szczęśliwie nie misja skazana na niepowodzenie. Lepiej jednakże nie eksperymentować na skórze, a bez wahania udać się na wizytę do lekarza specjalisty.

więcej dowiesz sie tutaj

Autor: Boudewijn Berends
Źródło: http://www.flickr.com
Wbrew obiegowej opinii trądzik dotyka nie tylko młode osoby. Coraz więcej dojrzałych osób skarży się na tę chorobę. Potyczka z trądzikiem jest w tym wypadku o tyle wymagająca, że nie znamy jego powodu. Specjaliści przekonują, że przyczyną mogą być skłonności genetyczne, stały stres lub (zobacz http://stomatologiacichon24.pl/) stosowanie niektórych lekarstw. Jeżeli wypatrzymy na swoim naskórku początkowe symptomy trądziku, nie powinniśmy zwlekać z wizytą u dermatologa.

Późne zaczynanie terapii może wywołać nieestetyczne blizny. Wczesna forma trądziku przejawia się wysypem białym plam na twarzy, dekolcie oraz ramionach. Wypukłe czerwonawe grudki lub ropne guzki to niestety zaawansowany etap choroby. Leczenie trądziku to proces, który wymaga ogromnych pokładów cierpliwości, ponieważ efekty mogą pojawić się dopiero po paru miesiącach. W zależności od etapu choroby, lekarz może zalecić nakładanie maści lub kremów z zestawem witamin lub antybiotyki stosowane doustnie.

Farmakologiczne leczenie trądziku może wspomóc także zestaw zabiegów, np. specjalne peelingi. Co wyjątkowo ważne, zmian skórnych nie możemy wyciskać! Może to sprowokować pojawienie się nowych krostek lub szpecących blizn. Co jednakże zrobić, kiedy się już pojawią? Najskuteczniejszą metodą ich usunięcia jest resurfacing.

Opiera się na na laserowym wygładzeniu skóry twarzy przez usunięcie blizn potrądzikowych i chirurgicznych. Resurfacing to zarazem rewelacyjny zabieg odmładzający dłonie dla naskórka – usuwa zmarszczki, plamy i likwiduje problem nieładnie obwisłej skóry. Po zabiegu pacjentka musi odpoczywać kilka dni w domu, ale otrzymany efekt to wynagradza. Skóra staje się jędrna i gładka, znikają szpecące blizny. Resurfacing przeprowadzany jest w licznych polskich klinikach chirurgii plastycznej.