Jak to jest z tym goleniem w obecnych czasach? Czy jesteśmy świadkami powrotu do klasycznych metod golenia?

To z pewnością sfera mężczyzn – golenie. To zajęcie, które jest dobrze znane każdemu mężczyźnie, pojawiające się w pewnym okresie życia a potem pozostaje już z nimi na zawsze. Nieistotne, czy posiadamy bujny zarost, który odnawia się bardzo szybko, czy może niezbyt intensywny, o jakim nie trzeba tak bardzo myśleć, nie damy sobie rady bez odpowiedniej pielęgnacji.

brzytwa

Autor: Francis Storr
Źródło: http://www.flickr.com

Interesujące jest to, iż młodzi chłopcy wyczekują zarostu i z zazdrością spoglądają na starszych kolegów, a potem zarost robi się czymś tak pospolitym, czymś nawet męczącym. Nie pamięta się o tych momentach, kiedy marzyło się o prawdziwej brodzie. W późniejszym czasie kojarzy się to już tylko z koniecznością golenia się, czymś nieciekawym, bez którego trudno się obejść. Oczywiście, nikt nie zmusza do golenia, można nosić brodę długą do ziemi, jednakże nie zawsze prezentuje się to dobrze.

W dzisiejszych czasach zarost jest jak się okazuje wciąż bardziej modny. Potocznie zwany “styl drwala” określa pana, który ubiera się bardzo męsko oraz posiada długą brodę. W ślad za tym idą inne zmiany. Gdyż jeszcze jakiś czas temu najbardziej popularne były nowej technologii elektryczne maszynki do golenia. Tak naprawdę jeżeli chodzi o nasz kraj, to po okresie komuny ta zmiana była dość rewolucyjna. Wcześniej stosowało się najprostsze maszynki do golenia, po czym w latach dziewięćdziesiątych całkiem się to zmieniło – na rynek weszły nowe, elektryczne maszynki, z których każdy zaczął korzystać. Dzisiaj powraca to co dobre i prawdziwie męskie, czyli maszynka na żyletki oraz brzytwa do golenia. Przeróżne marki zyskują na znaczeniu, ale w szczególności takie, które kultywują tradycyjne golenie. Nie wspominając już o tych, które te kultowe produkty dano temu wprowadzały na rynek. Wracanie do swoich tradycyjnych produktów jest dla niech najczęściej odkurzeniem starych pomysłów dodając do nich trochę dzisiejszego designu.

Do tych marek można zaliczyć Truefitt & hill. W naszych miejscowościach coraz częściej możemy zobaczyć salony tylko dla panów, gdzie można upiększyć swoją brodę (Polecamy Truefitt & Hill woda kolońska). Nie chodzi natomiast o to, by zapuszczać brodę, która będzie bezładna. Ważne jest, żeby była ona wypielęgnowana. O taką brodę mężczyźni powinni dbać, jest ona wtedy bardziej przejawem męskości.