Jak troszczyć się o włosy? Sprawdź najlepsze sposoby na gęste włosy

Mówi się, że wygląd kosztuje, iż aby cudownie wyglądać musimy przeznaczyć na ten cel bardzo dużo naszych oszczędności. Poniekąd można przyznać słuszność, bo duża ilość środków (słusznie lub nie) na odnowę wyglądu kosztuje bardzo dużo. Często jednocześnie duża grupa osób osób potrafi zapłacić duże pieniądze za tego typu preparat, ponieważ nic tak nie działa na naszą wyobraźnię, jak nieunikniona perspektywa starzenia się. Wierzymy, że uda nam się odsunąć wyrok, którym jest nieuchronna starość. Na szczęście wiele zabiegów poprawiających urodę i wygląd z łatwością możemy zrobić w domu.

keratynowe kręcenie włosów

Autor: anton petukhov
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z bardziej popularnych zabiegów jest zagęszczanie włosów.

Masz chęć uzyskać większą ilość informacji na omawiany temat? Jeżeli tak, to odwiedź stronę internetową, która przedstawia równie istotne dane – są one niesamowicie ciekawe.

Wcale nie ma potrzeby umawiać się na wizytę u fryzjera, nie obawiajmy się jednak sporych kwot, które będziemy zmuszeni ponieść. Na szczęście są domowe metody na zagęszczanie włosów, przynoszą one wspaniałe wyniki, a przecież nie wymagają wielkich nakładów finansowych – .

Rozpocząć powinniśmy zwyczajnie i bez zbędnego eksperymentowania. Po prostu dobierzmy odpowiedni szampon i odpowiednie mycie włosów. Sam proces mycia musi być przeprowadzony najlepiej jak to możliwe: powinniśmy masować skórę głowy okrężnymi ruchami. Umożliwia to pobudzenie skóry głowy, a także spowoduje to, że zostanie ona oczyszczona z zanieczyszczeń. Co istotne, włosy lepiej wymyć dwukrotnie, da to pewność, że będą perfekcyjnie oczyszczone.

Niezwykle dobrym i sprawdzonym domowym sposobem na gęste włosy, jest jabłkowy ocet, który wykorzystujemy do płukania skóry głowy przed myciem. Przed użyciem trzeba rozcieńczyć ocet wodą destylowaną (proporcja 1×1, czyli jednak szklanka octu i jedna szklanka wody). Po zmieszaniu oblewamy po prosto skórę głowy i włosy tak rozcieńczonym octem, potem masujemy głowę od trzech do pięciu minut. Na końcu spłukujemy głowę i myjemy włosy – (poznaj informacje).

Suche włosy to również problem. Jeśli mamy ten problem najlepiej nałożyć maseczkę z roztrzepanego jajka lub majonezu. Dodatkowo, można dodać do szamponu jedno opakowanie żelatyny, pobudzi to włosy wzrostu.

keratynowe prostowanie włosów

Autor: Kaja Kozłowska
Źródło: http://www.flickr.com

Po umyciu i dokładnym opłukaniu włosów najlepiej używać odżywki. Prawidłowo nawilżone końcówki nie będą narażone na ryzyko niszczenia i rozdwajania. Możemy również poza odżywką użyć maski na włosy, choć raz w tygodniu.
Na samym końcu, po umyciu, czas na czesanie. Najlepiej, jeśli rozpoczniemy od grzebienia z rzadko rozstawionymi zębami, gdyż w czasie czesania możemy stracić sporo włosów.