Jak wybrać dobrą kurtkę przeciwdeszczową, jaka będzie spełniała swoją rolę? Jakiego rodzaju parametry musi posiadać taka kurtka?

Kto choć raz zmókł do suchej nitki, na pewno wie, jak konieczna jest dobra kurtka chroniąca przed deszczem. Sporo z nich to bardzo dobra bariera przed warunkami atmosferycznymi, tak bardzo, że sprawdzą się w najbardziej ekstremalnych warunkach. Nie zawsze jednak konieczna jest kurtka wyprawowa, czyli przystosowana do arktycznych mrozów.

kurtka

Autor: McArthurGlen Designer Outlets
Źródło: http://www.flickr.com

Wybierając tego typu kurtkę, najlepiej określić w jakiego rodzaju warunkach będzie używana. Jest to istotne, ponieważ innego typu parametry ma kurtka wyprawowa, zaś zupełnie innego rodzaju bluza w stylu “urban”. Dlatego też, jest tak wiele rodzajów kurtek, i tak wiele firm, jak camp iż na pewno warto dobrze się zastanowić przed zakupem. Przede wszystkim istnieje podział na kurtki damskie oraz męskie. Produkty kierowane do konkretnej płci mają różne znamiona anatomiczne. Tak więc kurtka dla pań jest zwężana w talii, natomiast rozszerza się na linii bioder.

Typowe dla panów kurtki natomiast są szersze w barkach. Nie dziwi też fakt, iż kwestie estetyki mają tu duże znaczenie, dlatego też kurtki damskie są dostępne w bogatszej gamie kolorystycznej. Przemyślane oraz nowoczesne systemy regulowania dają możliwość dostosowania wielu produktów do indywidualnej sylwetki jak i potrzeb – tak w kurtkach dla pań, jak i męskich. Na pewno godne polecenia są kurtki softshell . Jest to rodzaj kurtki, który posiada zalety kurtki termicznej, jak również zewnętrznej.

Kiedy zaciekawi Cię ten temat, obejrzyj ponadto inne nasze portale, które przedstawiają to zagadnienie – na pewno również Cię zaciekawią.

Chodzi o to, że do cieńszej, trwałej i mocnej tkaniny poliestrowej doklejony jest od wewnątrz fleece lub microfleece.

Między nimi może się także znajdować specjalna membrana, która będzie chronić przed wiatrem oraz umożliwiać oddychanie naszego ciała. Ten typ kurtki jest więc doskonały na dni wietrzne, ale suche, taki zwykły polar ratownik medyczny może być zbyt przewiewny, zaś kurtka chroniąca przed deszczem zbyt masywna oraz sztywna.

kurtka

Autor: McArthurGlen Designer Outlets
Źródło: http://www.flickr.com

Krój tego typu kurtki bywa przeróżny, z takiego materiału robione są nawet płaszcze. Niektóre kurtki tego rodzaju dodatkowo są powleczone membraną chroniącą przez przemoknięciem. Takie kurtki mają więc wysokie parametry wodoodporności przez co mogą być z powodzeniem zastosowane również w bardziej mokre dni.