Jak zadbać o ząbki? Przeczytaj, co zrobić, ażeby mieć śliczny uśmiech

W jaki sposób troszczyć się o zęby? Częste mycie ząbków, przepłukiwanie jamy ustnej, nitkowanie ząbków oraz regularne wizyty u dentysty – to parę reguł, którymi powinien pokierować się każdy, kto pragnie mieć śliczny uśmiech.

zęby

Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR

Okazuje się jednak, że nasze przyzwyczajenia powiązane z higieną a także zdrowiem zębów zostawiają wiele do życzenia. Rozpocznijmy lepiej troszczyć się o zęby – więcej na ten temat tutaj – własne a także swoich maluchów – apelują dentyści. I podkreślają, iż najistotniejsza jest profilaktyka, a zatem częste szczotkowanie ząbków, stosowanie nici dentystycznych i regularne odwiedzanie stomatologa, nim ząb zacznie boleć.

Z pewnością zda Ci się hiperłącze (https://baborinstytutwroclaw.pl/lekcja-makijazu/), jeżeli ciekawią Cię opracowane w tym artykule wątki. Na poniższej witrynie wyszukasz ich o wiele więcej.

Jak troszczyć się o ząbki? Myj zęby po posiłku. Nitkowanie jest także bardzo ważnym elementem troski o higienę, bo bakterie nie nagromadzają się wyłącznie na powierzchniach ząbków, jakie zdołamy wyszczotkować, lecz też w przestrzeniach pomiędzy zębami. Metodą na ochronę zębów może być także lakowanie. Jest to całkowicie bezbolesny zabieg, który może ochronić ząbki przed próchnicą. Jest to działanie profilaktyczne, wykonywane na zdrowych ząbkach stałych i mlecznych. Polega na zalaniu lakiem szczelin i zagłębień w zębach. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zabezpieczyć te miejsca, jakie maluchowi najtrudniej jest wyszczotkować. Stomatolog Wrocław może zastosować lak zawierający fluor, który powiększa odporność ząbków, a również wzmacnia szkliwo a także nasila mineralizację.

Dzięki takiemu zabiegowi ząbki stają się bardziej wytrzymałe na oddziaływanie kwasów, przez co ryzyko wystąpienia próchnicy zmniejsza się nawet o 90 proc. Nie zaniedbuj wad zgryzu. Gdy leczenie będzie wymagane, należy zdecydować się na nie jak najwcześniej.