Jak zmieniał się sprzęt do golenia przez minione lata, z jakiego powodu powinno się wrócić do tradycyjnych technik

Zadbany mężczyzna to mężczyzna bez zarostu, to jedna z najważniejszych reguł która dotyczy właściwego wyglądu. Aktualnie, w epoce wieloostrzowych maszynek i golarek elektrycznych nie powinno być z tym żadnych problemów. Producenci sprzętu co rusz dokładają coraz to nowe ostrza do maszynek, pianki do golenia niemalże same wyskakują z pojemników, a jeżeli ktoś będzie chciał załatwić wszystko bez cięcia, to będzie miał do dyspozycji sporo elektrycznych urządzeń.

akcesoria do golenia

Autor: scott feldstein
Źródło: http://www.flickr.com
Lecz to wszystko kosztuje, i to wcale niemało, przeciętny face na akcesoria kosmetyczne wydaje kilkadziesiąt złotych, a w końcu to mężczyźni to prawie pół ludności na ziemi. Niestety tego typu pogoń za następnym dołożonym ostrzem czy paskiem nawilżającym nie będzie w trosce o nasze twarze, lecz o konta firm produkujących. Dawniej kupując zestaw do golenia truefitt & hill można go było używać przez lata. Porządnie wykonany, z doskonałej jakości materiałów, wymagał tylko zmieniania ostrzy na nowe.

Jednak przy tego typu polityce światowe koncerny nie mogłyby zarabiać, a na maszynkach, jakie po jednym goleniu się wyrzuca zarobić już można faktycznie sporo. Obecnie coraz więcej mężczyzn jest zdania, że duża ilość ostrzy wcale nie będzie się lepiej sprawdzać przy goleniu, i wracają oni do klasycznych maszynek na żyletki czy brzytew. Co prawda tego typu golenie zajmuje więcej czasu, bo przecież należy przygotować krem harris, później rozprowadzić go delikatnym pędzlem Baxter California na twarzy, a dopiero na koniec delikatnie pozbyć się zarostu.

Golenie to był rytuał, trwający niekiedy i kilkadziesiąt minut, ale dawał on wiele przyjemności i satysfakcji.

Ciekawy post? Jeśli tak myślisz, kliknij bez wahania tutaj, ponieważ te materiały bez wątpienia także są warte zerknięcia.

I obecnym panom trochę tego brakuje, dostrzegli oni że przez technologiczny postęp zaczęli coś tracić. Stąd też zaczęła się brać coraz większa popularność typowych form golenia. Powstaje coraz więcej sklepów oferujących różnego rodzaju brzytwy, maszynki i akcesoria, i bez przerwy mają one kolejnych klientów. Mężczyźni wiedzą bowiem, że za takie golenie nie tylko znacznie mniej zapłacą, lecz jego efekty będą znacznie lepsze.