Jak zrobić przepiękną fryzurę w domu?

Przy pierwszym kontakcie z drugim człowiekiem podświadomie osądzamy jego wygląd. Jednakże nie tylko nowo poznani ludzie osądzają naszą aparycję. Na zakupach, na spacerze – naokoło jest mnóstwo uważnych krytyków. Punktami, które najmocniej przyciągają uwagę jest zadbany strój oraz fryzura. Jednak ubranie to raczej kwestia gustu, o tyle fryzurę zwykle powierzamy fryzjerom.

wella maska do włosów

Autor: Wella
Źródło: http://lokikoki.pl

Nierzadko za duże pieniądze. A co jeśli chcielibyśmy we własnym domu zadbać o własne włosy? Najpierw konieczne będzie zakupienie kilku akcesoriów. Mężczyźni jak zwykle w dziedzinie kosmetyki mają prostsze zadanie. Tu największym problemem jest wybór odpowiedniej maszynki do strzyżenia. Można wybrać zwykły model jedynie do przycinania włosów lub takie które nadają się do wycinania wymyślnych wzorów na fryzurze. Rozbudowane modele wyposażone są w trymery do usuwania i przycinania włosów z obszaru twarzy i uszu. Dla kobiet wybór jest znacznie większy. Jeśli nawet samo przycinanie i ścinanie włosów ze względu na różnorodność fryzur może być bardzo skomplikowane do wykonania samemu, to różnorodne zabiegi pielęgnacyjne albo koloryzacje możemy przeprowadzić już same. Po pierwsze należy zatroszczyć się o odpowiednią kondycję swoich włosów. Wówczas wszelkie zabiegi staną się łatwiejsze a same włosy piękniejsze. Dobrym nawykiem jest używanie odżywek lub masek na włosy. Możemy też sięgnąć głębiej i rozpocząć kurację intensywną. Dobry argan oil bardzo dobrze działa na włosy, cerę oraz paznokcie i zazwyczaj jest komponentem kosmetyków pielęgnujących. Należy go kupić i razie potrzeby używać.  kobieta zmienną jest. Najprościej okazać to przez zmianę w wyglądzie. Właśnie dlatego tak popularne są wszelkie farby koloryzujące. Modne pasemka czy baleyage zrobić samemu, potrzebujemy jedynie mieć grzebień do pasemek. Umożliwi on łatwo oddzielić pojedyncze pasma włosów i je zafarbować. Kobiety które wolą jeden kolor kupują farby trwałe np. Goldwell Colorance lub utrzymujące się do kilkunastu myć np. marka Wella Touch. Nowe kosmetyki do koloryzacji są bezpieczne i nie niszczą włosów. Pozwalają na bogaty wybór kolorów i zdrowy wygląd naszych włosów. Istnieje jeszcze jeden problem. Kobiety posiadające kręcone włosy marzą o prostych, natomiast kobiety z prostymi włosami próbują wszystkiego żeby takie stworzyć. Tu na szczęście także jest odpowiedni sprzęt do pomocy.

Czy nie możesz się oderwać od tego wpisu? To dla nas niebywale miła wiadomość – zatem kontynuuj (https://shapeofu.pl/zabiegi-na-cialo/endermologia-lpg-alliance/) na kolejnej stronie.

Dobra prostownica do włosów poradzi sobie z najmocniejszymi lokami a lokówka stworzy piękne loki. Do tego tylko mocny lakier do włosów i przez cały dzień mamy zapewnioną piękną fryzurą.

Źródło: Lokikoki.pl