Jaką konsolę kupić – Sony czy Microsoft?

Uniwersum gier, nazwijmy je, komputerowymi, jest ogromną gałęzią przemysłu rozrywkowego, która ma swoich znanych producentów, legendarne produkcje, własne targi najnowszych produkcji, prestiżowe wyróżnienia… Jest to obecnie tak duża branża, jak cały świat filmów z jego studiami w Hollywood i największymi reżyserami.

Pierwsze gierki towarzyszyły komputerom, od chwil, kiedy te potrafiły pokazać na ekranie coś więcej, niż jedynie tekst (tak jak w systemach UNIX).

Każda następująca strona (https://lonsdale-benlee.pl/dodatki) posiada tylko ciekawe informacje, które zostaną Ci w głowie na długo, zatem śmiało kliknij również tutaj.

Zjawiły się pierwsze nazwy, na przykład Bomberman, Pacman oraz pozostałe legendy, ale szybko uznano, że zapotrzebowanie na tego typu zabawę ciągle rośnie, a nie każdy chciałby, czy jest w stanie zdobyć komputer. Dlatego zrodziła się zupełnie nowa gałąź propozycji, odmienna część świata gier, poświęcona wyłącznie im. Pojawiły się pierwsze konsole.

Gry na kosnolęw na kosnolęw Legendarne konsole, poczynając od starszych, to NES (japoński produkt Nintendo Entertainment System), który w Polsce z pewnych przyczyn nie był obecny, dlatego ukazały się jego odpowiedniki, do teraz kurzące się w wielu mieszkaniach: <strong>Pegasus</strong>.</p>
<p>Jeśli chcesz zobaczyć coś naprawdę ciekawego,  spójrz na stronę (<a href="http://dominikkania.pl/">https://dominikkania.pl/</a>) tej firmy, znajdziesz tam sporo bardzo niedrogich ofert.</p>
<p>Te niepozorne konsole przyłączane do telewizorów, umożliwiały grę w Contrę czy pierwsze tytuły z serii Mario Bros. Już w latach 90′ ekipy uczniaków oblegały każdy sklep z grami, kartridge’ami i pierwszymi krążkami CD.</p>
<p>Wraz z rozwojem elektroniki i zapotrzebowaniem na wciąż bardziej realistyczne gry, lepszą grafikę i dynamiczniejsze [TAG=animacje’ title=’Blackgames.pl – konsole’ style=’margin:10px;’/></p>
<div class=
Źródło: Blackgames.pl

, pojawiły się konsole Sony Playstation, na które firma Microsoft, która nie siedziała ze związanymi rękoma, odpowiedziała konsolą XBOX. Wciąż zwiększało się grono pasjonatów, ukazywały się coraz lepsze rozwiązania, a także, co oczywiste, w postępie geometrycznym ukazywały się na rynku rewelacyjne tytuły.

Dziś najpopularniejsze konsole to XBOX 360 oraz Playstation 3 Wyposażone w szybkie, markowe procesory, pojemne dyski i połączenie z siecią. Najpopularniejsze gry na XBOX 360 to seria Battlefield, naszej produkcji Wiedźmin czy Assassins Creed, a gry na Playstation 3 to God Of War, kontynuacje gier GTA oraz najnowszy Tomb Raider.

Pomniejszym konkurentem pośród takich maszyn, choć nadal niezwykle popularnym, jest japońska, poręczna konsola NDS. Zaprezentowana już niemal dekadę wstecz, nadal ma wielu pasjonatów, którzy kreują nowe gry na NDS, oraz tych, którzy takie gry nabywają i przy nich spędzają wolny czas.