Jaki sprzęt nadający się do zdjęć prasowych?

Fotografia prasowa rządzi się własnymi prawami.Zawodowiec, który otrzymuje zlecenia na zdjęcie relacjonujący ważne wydarzenie polityczne, przykładowo olimpiadę, nie ma komfortu, który pozwalałby na powtórzenie danego ujęcia.Sytuacja zmienia się wówczas na tyle gwałtownie, że o uchwyceniu danego momentu przesądzają niejednokrotnie dosłownie sekundy.

Obiektyw, fotografia

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Jest to niezwykle wymagająca praca, którą wykonuje się pod presją czasu. Osoba, która chce pracować w tym zawodzie, musi odporna na stres, jak również wytrwała, gdyż czekanie na dobre ujęcie wymaga czasu. Fotoreporter musi też nosić ze sobą dużo ciężkiego sprzętu,stąd też jest to zawód, który przeważnie wykonują mężczyźni.

Śledzenie szybko rozgrywającej się akcji wymaga od fotoreportera nie tylko refleksu, ale również aparatu z bardzo sprawnie działającym układem autofocusa, a także pozwala rejestrować obraz z dużą prędkością. Dlatego w torbie fotoreportera powinien znaleźć się sprzęt, który zapewni krótki czas reakcji na wciśnięcie spustu migawki. To bardzo ważne, ponieważ musimy mieć możliwość wykonania nawet 20 klatek na sekundę.

Warto wiedzieć, że w trakcie pracy nad fotoreportażem nie mamy wpływu na warunki atmosferyczne. Dlatego niezawodny aparat powinien być odporny na wszechobecny pył oraz opady deszczu lub śniegu.

Odkryj następne tego typu bardzo przydatne źródło informacji na opisywany problem – kliknij tutaj i poznaj więcej w serwisie seat leon 2.

Oprócz tego ważne jest, aby sprzęt radził sobie w sytuacji, gdy robimy zdjęcia w słabych warunkach świetlnych. Także obiektyw w aparacie powinien być odporny na trudne warunki atmosferyczne. Obiektywy canon należą do najczęściej wybieranych przez profesjonalistów.

aparat fotograficzny

Sprawdź dlaczego tak się dzieje -> W pracy fotoreportera nie wystarczy jednak jeden obiektyw, ale kilka o zmiennej ogniskowej. Teleobiektyw służy do robienia zdjęć z oddali, kiedy nie możemy podejść blisko jednak zdarza się, że fotoreporter nie ma możliwości, by oddalić się od fotografowanej sceny na większą odległość. W takiej sytuacji tylko bardzo krótkie ogniskowe pozwolą uzyskać zdjęcia szerszego planu. Obiektywy nikon również posiadają wiele dobrych opinii, dlatego należy rozważyć ich kupno.

Więcej o obiektywach nikon możemy zobaczyć na stronie internetowej Oczywiście wszystko zależy od tego, jakiej marki korpus posiadamy.