Jakie można zauważyć różnice w używaniu kosmetyków między kobietami i mężczyznami.

Mężczyźni w stosunku do pań używają znacznie mniej kosmetyków, bardzo dobrze to widać zresztą po ilości zajętych półek w łazienkach. Jeszcze do niedawna typowemu panu w zupełności wystarczał szampon i płyn do kąpieli, lecz aktualnie oferta dla niego jest dużo obszerniejsza.

Zwiększającej się liczbie panów zaczyna zależeć na wyglądzie, dlatego też wybierają oni nie tylko same podstawowe meskie kosmetyki, lecz również poprawiające cerę i wygląd. Sporym zainteresowaniem cieszą się na przykład farby i lakiery do włosów, jakie całkiem niedawno jeszcze stosowane były jedynie przez panie. W sklepach można również zakupić najróżniejsze kremy do ciała, które systematycznie stosowane dają doskonałe rezultatu. Oczywiście pamiętać też trzeba o różnych perfumach, ich sprzedaż w wydaniu męskim cały czas rośnie.
masaż

Autor: Golf Resort Achental Team
Źródło: http://www.flickr.com
Panowie mają nad paniami jedynie jedną przewagę, to znaczy powinni pielęgnować swoje brody. Jeśli ktoś nie chce mieć wcale zarostu, to powinien go systematycznie golić. W tym celu może korzystać z różnego rodzaju maszynek, albo kupić sobie dobrą, bardzo ostrą brzytwę. Tego typu brzytwa na żyletki wymaga wprawdzie odpowiednich umiejętności podczas golenia, jednak pozwala się poczuć jak prawdziwy twardziel.

Są także panowie, którzy się decydują na pozostawienie zarostu na twarzy, lecz taka decyzja wiązać się powinna z tym, że się będzie o niego systematycznie dbało. W takiej sytuacji konieczne mogą być nożyczki do brody , za pomocą jakich będzie ją można w odpowiedni sposób pielęgnować.