Jakie akcesoria dobrze jest spakować na obóz przetrwania?

Dzieciaki co raz częściej chcą spróbować się zmierzyć ze swoimi słabościami na tak zwanych obozach przetrwania czy też obozach militarnych. Dobrze jest zatroszczyć się o to, aby każde dziecko znalazło się na takim obozie pod profesjonalną opieką przygotowanej do tego kadry pedagogicznej. Wyjazdy takie organizuje się z reguły na obszarach sprzyjających różnym grom terenowym. Często są to wyjazdy w góry lub nad jeziora. W zależności od wieku dzieci, obozy te charakteryzują się różnym poziomem trudności.

Mapa i kompas

Autor: hisks
Źródło: http://www.sxc.hu
Z reguły są to obozy w formie zabawy, jednak biorąc pod uwagę charakter militarny wycieczki, należy pamiętać, że musimy się jednak tutaj liczyć z wysiłkiem fizycznym i dużą odpornością na stres. Jeśli wyjazd tego rodzaju adresowany jest do starszej młodzieży, możemy się spodziewać już większego wysiłku, porównywalnego z wojskiem.

Obozy tego typu jednak mogą być bardzo fajnym przeżyciem dla wszystkich, którzy nieco bardziej zainteresowani są sztuką wojenną i militariami. Podczas tego rodzaju wycieczek będziemy mogli uczestniczyć w różnych grach wojennych, podczas których będziemy strzelać z kulek gumowych lub z pistoletów do paint balla. Często można też pojeździć na quadach, albo rzucać specjalnymi hukowymi granatami.

Ponadto na tego rodzaju wyjazdach mamy do wykonania jakieś zadanie, trzeba przedostać się w jakieś miejsce, albo przejść przez tor przeszkód, który został zaplanowany na kilkanaście godzin drogi. Wszystko to wymaga odpowiedniego przygotowania oraz oczywiście nastawienia. Nie obejdzie się bez odpowiedniego sprzętu. Jadąc na obóz przetrwania zabierzmy ze sobą odpowiednie obuwie, plecak, koc i śpiwór. Być może też składany mały namiot, jeśli takie są wymagania organizatora.

Wszelkie przybory takie jak zapałki, kompas czy nóż będą również niezbędne. Można wcześniej podpytać organizatorów, jakiego rodzaju sprzęt będzie potrzebny.

Nie zwlekaj! Jeżeli spodobał Ci się nasz wpis, to czytaj tutaj więcej (https://onholiday.com.pl/oferta-apartamentow-w-swieradowie-zdroju/) kolejne informacje na wybrany temat. Stworzyliśmy je dla Ciebie z chęcią.

Może nie będzie trzeba kupować wysokiej klasy noża ka bar, czasem wystarczy typowy nóż harcerski. Można również zastanowić się nad odzieżą termoaktywną. Istnieje wiele sklepów typu militaria, gdzie zakupimy szybko masę elementów asortymentu potrzebnych do takiego wyjazdu.