Jakie są typy protez zębowych oraz kiedy się je stosuje?

Protezy wykorzystuje się wtedy, gdy w szczęce czy też w żuchwie zabraknie kilku zębów, ale także w wypadku zupełnego bezzębia. Zdarza się tak, że mimo wysiłku, sztuczne uzębienie jest obowiązkowe.
Nim wybierzesz protezę zębową, poznaj możliwości, które przynosi technika protetyczna.

Opcji jest bowiem parę, przy czym typ wybranej protezy zależy od liczby zębów własnych oraz od wielkości budżetu. Protezy zębowe wykorzystuje się wtedy, gdy w żuchwie albo w szczęce istnieje całkowite bezzębie. Innowacyjne technologie sprawiają, że sztuczne zęby czy też szczęki niełatwo jest odróżniać od prawdziwych zębów. Każdy brak zębów musi być od razu uzupełniony, gdyż sprawia różne zaburzenia. Zęby będące obok luki mogą zacząć się przemieszczać, a przeciwstawne – wysuwać. Może dojść nawet do przeciążenia i rozchwiania poszczególnych zębów, dolegliwości szczęki czy też dysfunkcji w funkcjonowaniu stawów żuchwowych.

Lekarstwo

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
preparaty

Autor: Philippe Put
Źródło: http://www.flickr.com
Obluzowane uzębienie jest bardziej podatne na różne choroby dziąseł, szybciej także ulegają uszkodzeniom albo mogłyby wypadać. Niepełny zgryz, oprócz wad w wymowie, może skutkować niedokładnym rozdrabnianiem pokarmu, co z kolei może wywoływać zaburzenia z trawieniem. Najmniej skomplikowane protezy zębowe to tzw.

Jeśli po przeanalizowaniu opisywanego problemu, będziesz mieć ochotę na większą ilość danych, to kliknij i zobacz, jakiego rodzaju porządne informacje (www.gekonbio24.pl/swieze-warzywa-i-owoce,c197.html) posiada ten artykuł.

wkłady koronowe (a zatem korony zębowe), które odtwarzają część koronową zęba oraz w pewnych okolicznościach mogą zastępować tradycyjną plombę. Kształt oraz odcień zębów ulepszają natomiast licówki. Te bardzo cienkie nakładki doklejane do jego zewnętrznej powierzchni, to również typ stałej protezy zębowej.

Odmiennym jej typem jest korona przytwierdzana na oszlifowany ząb lub na wkład koronowo-korzeniowy. Stała proteza zębowa to również most protetyczny, który jest w stanie uzupełniać brak jednego lub kilku zębów.