Jakiego typu cechy powinien posiadać dobry fryzjer? Jak powinien wyglądać jego salon kosmetyczny?

Jaki musi być porządny fryzjer? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Kiedy jednak płacisz za wykonaną pracę masz pełne prawo, aby wysłuchał twoich sugestii. Tak więc podstawią jest odpowiednia komunikacja – jeżeli fryzjer stosuje się do twoich poleceń, robi to właściwie, a do tego się nie obraża, to oznacza, iż opłaca się z tym fryzjerem współpracować.

Fryzjerka podczas swojej pracy

Autor: Daniel Lobo
Źródło: http://www.flickr.com

Masz rzecz jasna zawsze prawo do konsultowania się, i to w czasie zarezerwowanym na cały zabieg. Gdy zamówimy pełną usługę, czyli mycie, strzyżenie i modelowanie, fryzjer musi mieć czas, żeby przedstawić nam różne opcje nowej fryzury. Nie może nas poganiać albo też spoglądać nerwowo na zegar. Fryzjer musi mieć jasne spojrzenie, i także wtedy, kiedy odwiedzamy jego gabinet od dłuższego czasu.

Zawsze można poprosić o dobranie nowego uczesania czy odcienia włosów, który będzie idealnie pasował do naszej urody, to znaczy wszelkich detali, takich jak nasza karnacja, figura lub też kształt głowy. Jeżeli wydaje nam się, że fryzjer działa jakby na wyczucie, nie rozwija się, nie jest zainteresowany nowymi trendami, a przy tym identycznie strzyże inne klientki, to najlepiej od razu zmienić salon fryzjerski. Profesjonalny fryzjer, zanim przystąpi do pracy, powinien dotknąć twoich włosów, by stwierdzić w jakim są stanie. Cała oferta jest tu: .

Musi też obejrzeć pozostałe detale, zbadać wzrokowo skórę głowy, by zobaczyć czy wszystko jest w porządku. W profesjonalnym salonie są dostępne kosmetyki fryzjerskie dla wszelkiego typu problemów. To znaczy, że znaleźć można tam specyfiki nawilżające do włosów suchych, lekkie, które nie obciążą cienkich włosów i wiele innych. Profesjonalny fryzjer systematycznie zfryzjer (nowoczesnymi meblami fryzjerskimi)je się w dobrych hurtowniach, gdzie występują takie profesjonalne artykuły dla fryzjerów. Ciekawe dane: .

wizyta u fryzjera

Autor: Mainstream
Źródło: http://www.flickr.com

Dobry fachowiec to również taki, który uwielbia swoją pracę, a można to odczuć od razu, od momentu kiedy zaczyna, już od samego wejścia do salonu. Sam powinien wyglądać jak najlepiej, pokazywać zadbane włosy, powinien być dobrze ubrany. Fryzjer tak na prawdę to w jakiś sposób także kreator nowych trendów, dlatego musi świecić przykładem. Nie mówiąc także o tym, iż jest on w głównej mierze wizytówką takiego salonu fryzjerskiego.