Jakiego typu właściwości posiada magnez i czy trzeba po niego sięgać?

Magnez to istotny pierwiastek, jaki zapewnia właściwe funkcjonowanie naszego organizmu. Co robić, gdy mamy go byt mało i gdzie można go odnaleźć?
Stabilizacja roli układu nerwowego, usprawnienie pracy szarych komórek, transportowanie energii do tkanek oraz komórek – za te działania odpowiedzialny jest magnez. Bez magnezu ludzki organizm nie działałby W prawidłowy sposób. Jest on niemalże wymagany, abyśmy mogli nie martwić się zdrowiem, świetną pamięcią i skupieniem. Pierwiastek ten również poprawia procesy trawienne, reguluje funkcjonowanie tarczycy, jest także jednym ze składników kości i uzębienia.

tabletki

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Nie bez powodu ten pierwiastek zawierają preparaty na odchudzanie. Osoby chcące zgubić parę nadprogramowych kilogramów muszą mieć na uwadze, by w wybranym suplemencie był magnez, który przyspieszy przemianę materii oraz wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej. Często jemy więcej, kiedy jesteśmy zestresowani. Jeśli ten czynnik towarzyszy nam codziennie, można się domyślić, jaki spowoduje to skutek dla naszej figury. Dlatego też trzeba pamiętać, że nim wybierzemy preparaty na odchudzanie, musimy uważnie przeanalizować składy oraz wybrać ten najbardziej odpowiedni – -> przejdź.

Gdy magnezu jest za mało, możemy czuć wiele nieprzyjemnych dolegliwości. Odczuwamy nieustanne osłabienie, dokuczliwe skurcze łydek, migreny, drżenie dłoni i na niczym nie możemy się sskupić. To typowe sygnały niedoboru tego pierwiastka. Jeżeli będą ignorowane, mogą wywołać przykładowo miażdżycę albo nowotwór. Tego typu pierwiastki jak magnez można odnaleźć nie tylko w suplementach diety, ale też w jedzeniu. Największe ilości magnezu mają np. kakao, banany lub też gorzka czekolada. Trzeba zapamiętać, by dbać o dostarczanie właściwych ilości magnezu codziennie.

dieta

Autor: nevena kukoljac
Źródło: http://www.flickr.com
Opisany pierwiastek jest dla nas niezbędny – to fakt. Trzeba jednak uważać, by nie było go zbyt mało i za wiele. Niekorzystne efekty może przynieść również nadmiar pierwiastka w organizmie, dlatego powinno się nie zapominać o umiarze. Skutkiem nadmiaru wspominanego składnika może być na przykład rozwolnienie, osłabienie, kłopoty z oddechem, a w cięższych okolicznościach zatrzymanie krążenia i śpiączka.

Nie masz ochoty skończyć intrygującego tematu na jednym wpisie? W takim razie zapraszamy do nowych – kliknij w źródło i wejdź na analogiczną stronę.

/J]