Jesień to niezbyt łaskawy okres dla pielęgnacji kobiecej urody – jak radzić sobie z osłabionymi paznokciami i niesfornymi

Jesienny spadek formy organizmu i nieprzyjazne warunki klimatyczne fatalnie wpływają na kobiecą urodę. Polki skarżą się na zły stan paznokci i trudne do okiełznania włosy. Jak można sobie z tym poradzić?

kosmetyki do włosów

Autor: Sten Dueland
Źródło: http://www.flickr.com
Rozdwajanie paznokci najczęściej wywołane jest złym sposobem posługiwania się pilnikiem. Warto choćby na krótki okres zrezygnować z pilnika i zainwestować w efektywną odżywkę. Stosowana regularnie, wzmocni płytkę, a rozdwajanie paznokci przestanie być powracającym kłopotem – . Znakomitym remedium jest także znana już naszym babciom metoda, czyli rozsmarowanie na płytce osłabionego paznokcia odrobiny oleju rycynowego. Wtarty także w skórki i dłonie, a potem niespłukiwany przez całą noc, dogłębnie odżywi skórę i wygładzi paznokcie. Jeżeli rozdwajanie paznokci wciąż jednak wraca, można spróbować suplementacji. Preparaty ze skrzypem i ekstraktem z pokrzywy zregenerują nie tylko paznokcie, ale również poprawią kondycję skóry i kosmyków. Jesienna wilgoć atmosfery zdecydowanie im nie służy, wyjątkowo tym skłonnych do kręcenia. Ciężko zdyscyplinować niesforne włosy, które z powodu wilgotnego klimatu puszą się i opornie poddają stylizacji. W sklepie należy wybrać profesjonalny szampon do włosów kręconych (sprawdź u nas). Jego dostosowana do specyfiki włosów formuła ułatwi okiełznać nawet te najtrudniejsze do ugładzenia kosmyki. Zatrzyma także puszenie, a fryzura zachowa odpowiedni kształt, bez negatywnego wpływu wilgoci powietrza. Szampon do włosów kręconych zazwyczaj uzupełnia również odżywka lub maska z tej samej kolekcji.

Warto pamiętać o ich regularnej aplikacji. Odbudują włosy, nadadzą im połysku i miękkości, a jednocześnie spotęgują wpływ szamponu. Aby jeszcze lepiej je nawilżyć, można wetrzeć odrobinę olejku rycynowego w kosmyki podczas mycia. Gwarancją sukcesu działań jest jednakże ich systematyczność.

Odwiedź dobre www (http://www.pl.babor.com/). Tam mamy wyłącznie najlepsze rzeczy. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, to z chęcią służymy pomocą.

Należy pamiętać o aplikowaniu odżywki, przyjmowaniu preparatów i myciu włosów dedykowanym szamponem. Szybko to przyniesie efekty, a jesień nie będzie już tak niekorzystnym okresem dla urody.