Jesienna ochrona wrażliwej skóry – jakie wybierać kosmetyki i jak potęgować ich działanie?

Początkowe dni jesieni to ciężki czas dla wrażliwej skóry twarzy i rąk. Jak o nią zadbać podczas początkowych chłodnych dni? Intensywne wakacyjne słońce przyzwyczaiło skórę twarzy i dłoni do upalnych temperatur. Niespodziewane ochłodzenie może spowodować spierzchnięcie skóry na dłoniach i nieprzyjemne ściągnięcie na twarzy. Odpowiednie kosmetyki pomogą jednak intensywnie odżywić skórę i chronić ją przed zacinającym wiatrem.

Krem brzozowy

Autor: Sylveco
Źródło: Sylveco
Krem do rąk powinien zawierać przynajmniej glicerynę i kompleks witamin A, E i F. Skład dodatkowo wzbogacą wosk pszczeli i olej arganowy .

Chcemy Cię zachęcić do tak samo interesujących wpisów, które przygotowaliśmy dla Ciebie z pasją. Zatem kliknij stronę i czytaj to, na co masz chęć.

Krem do rąk należy wklepywać w dłonie, kiedy tylko nadarzy się okazja – dane. Zaraz po umyciu, po pozmywaniu naczyń, porządkach, po powrocie do domu i koniecznie przed snem. Właśnie nocą skóra regeneruje się najintensywniej. Raz na jakiś czas dobrze jest też nakładać grubą warstwę kremu i założyć rękawiczki z bawełny.

Resztki takiej maseczki można zmyć po kilku godzinach. Kupując kremy do twarzy również należy przyjrzeć się składowi. Lepiej unikać parabenów i sztucznych substancji barwiących. Naturalne kosmetyki, wzbogacone witaminami i olejkami dużo efektywniej przysłużą się wrażliwej skórze twarzy. Dobrze jest sięgnąć po specjalną formułę na chłodne dni. Tego typu kremy do twarzy zawierają więcej substancji nawilżających, dzięki czemu naskórek uniknie przesuszenia.

Kosmetyk dobrze jest wklepać jakieś trzydzieści minut przed opuszczeniem domu.http://www.maleckamakeup.pl/ (http://www.maleckamakeup.pl/)Dzięki temu zacznie już działać, gdy skóra zostanie narażona na chłodne powietrze. Jeśli, pomimo nakładania kremów, na twarzy wystąpi nieestetyczna wysuszona skóra, najlepiej ją usunąć za pomocą delikatnych peelingów. Dobrze kupić te odżywiające, z gliceryną i wzbogacone o witaminę C.

Krem do rąk i kremy do twarzy to jednakże niewystarczająco, żeby zagwarantować kompleksową ochronę naskórka. Warto zadbać o jej odżywianie też od wnętrza. Można wspierać się suplementami i zielnymi naparami, przykładowo z pokrzywy lub skrzypu. Chociaż to truizm, należy też spożywać wiele owoców i warzyw oraz codziennie pić minimum 2 litry wody niegazowanej. Tu więcej: .