Jest lato i zjadłbyś loda? Nie musisz iść do sklepu, wystarczy prosty przepis na zrobienie swojego. Poniżej interesująca propozycja

Każdy z nas może przygotować sobie wyśmienite lody, na jakie faktycznie jest bardzo dobra receptura. Do ich przygotowania niezbędne nam będą następujące składniki: 600 ml śmietany kremówki trzydzieści sześć procent, 200 g cukru kryształu, 50 gram gorzkiej czekolady, cztery jajka, dwie laski wanilii, trzy łyżki kakao o niskiej zawartości tłuszczu, jedna szklanka malin, różne owoce i świeże listki mięty do dekoracji.

lody

Autor: Elsie Hui
Źródło: http://www.flickr.com
Jak wygląda wykonanie? Początkowo musimy wcześniej mocno schłodzić śmietanę kremówkę w lodówce, najkorzystniej przez całą noc. W dalszej kolejności powinniśmy jajka oddzielić od żółtek. Białka należy ubić na sztywno i pod koniec ubijania dołożyć pięć łyżek cukru. Następnie ubijamy do czasu aż piana będzie lśniąca. Natomiast do miski z żółtkami wsypujemy 5 łyżek cukru które ucieramy je do białości.

Nie uważasz, że to jest znakomity moment, żeby uzyskać stuprocentową gwarancję, że zamieszczone informacje są zgodne z prawdą? Jeżeli tak, to ten zweryfikuj serwis tu.

A śmietanę kremówkę ubić trzeba do czasu, jak zrobi się sztywna. W dalszej kolejności wsypać należy do niej pozostały cukier i przez chwilę ubijamy. Następnie do ubitej śmietany dodajemy białka oraz żółtka. Teraz mieszajmy wszystkie składniki i podzielmy następnie masę na trzy części.

Do pierwszej dodajmy ziarna z przeciętej laski wanilii. Do następnej dołożyć powinniśmy kakao iczekoladę gorzką którą pocięliśmy wcześniej na kawałki. Zaś do trzeciej części dodajmy maliny rozdrobnione wcześniej widelcem lub zmiksowane. Pomieszajmy teraz każdą z części z dodanymi składnikami i w dalszej kolejności schłodźmy je w lodówce. Po schłodzeniu trzeba płynne masy przełożyć do trzech pojemników, które w dalszej kolejności wkładamy do zamrażalnika na jakieś 6 godzin czasu. Po tym okresie gotowe lody powinniśmy przełożyć po ich kawałku z każdego smaku do pucharka.

Kliknij na odnośnik testy alergiczne szczecin, on przybliży Ci wątek, który Cię właśnie zafascynował. Zobacz artykuł, posiadający ciekawe dane.

Pozostało nam je jedynie ozdobić owocami oraz listkami mięty.

desery
Możemy też stworzyć lody na patyku. Najprostszy sposób to tak naprawdę zamrożenie wody z sokiem, ale bardziej ciekawe rezultaty gwarantują lody z owoców. Trzeba więc zmiksować owoce, a kolejno je zamrozić. Właściwie mieć specjalne foremki, w których możemy umieścić patyczki do lodów (można je kupić w niektórych sklepach). Po wyjęciu z zamrażalnika będziemy mogli delektować się wspaniałym smakiem. Co bardzo ważne, możemy zrobić je na różne sposoby, to znaczy eksperymentować z wieloma owocami. Nie zaszkodzi, jak pomieszamy przykładowo banana z truskawką.