Jeżeli hobby przemienia się w pracę zawodową, to w takim wypadku poza dużymi kosztami możemy liczyć również na przypływ gotówki z tego tytułu

Każde hobby kosztuje, jedno więcej, drugie mniej. Jeśli zaś hobby przemienia się w pracę zawodową, to w takim wypadku poza większymi kosztami możemy spodziewać się przychodów. Jednak rozwój ma swoją cenę, skoro się rozwijamy w danej dziedzinie to powinniśmy inwestować w naszą zawodową pasję, aż osiągniemy pełnię umiejętności, w tym co robimy. Mimo wszystko, jeżeli dotrzemy do celu który sobie upatrzyliśmy koszty wcale się nie skończą. Rozwój to nieustanny proces podnoszenia swoich kwalifikacji. Również pisarz płaci spore koszty swojego rozwoju, mimo, iż wielu w to nie może uwierzyć.

sprzęt studyjny

Autor: Audio Mix House
Źródło: http://www.flickr.com
Pisarz to ma klawo, dużo postronnych obserwatorówtak uważa, nie dość, że siedzi w swoim mieszkaniu to również może tworzyć, gdzie mu się podoba. Może udać się nad morze, wynająć domek nad samym brzegiem i pracować. Może też zaszyć się w górach i tam szukać weny. Nie myślą jednak ludzie, co tak uważają o tym, iż ego typu sposób życia przecież kosztuje. Mało który pisarz może w ten sposób żyć. Tylko niektórzy, tym bardziej w naszym kraju. Reszta nie ma tak kolorowo, czekają dopiero na swój czas, a do tego momentu zarabiają jak wszyscy – ciężką pracą.

No to, ktoś pomyśli, jak nie ma tak dobrze to i tak ma znacznie lepiej aniżeli reszta artystów: muzycy czy fotografowie. Nie musi przecież kupować kosztownego sprzętu studyjnego typu adaptery takie jak na stronie , gitary oraz wzmacniacze. Nie jest zmuszony, by zainwestować w taki rodzaj sprzętu studyjnego jak ekran.

Bez zwlekania zobacz na stronie (http://pracownia-magenta.pl/dekoracje-weselne/) analogiczne wpisy. Tam także znajdziesz coś ciekawego, gdyż przedstawia ona podobną tematykę.

Podobnie nie jest zmuszony tak jak

studio

Autor: Chris Marchant
Źródło: http://www.flickr.com

zawodowy fotograf wkładać swój oszczędności w sprzęt studyjny jak blend, wolny jest także od kupna sprzętu studyjnego typu dyfuzor jak na stronie , nie inwestuje w najnowsze lampy lub w nowe obiektywy. Pisarzowi dawniej wystarczała maszyna do pisania lub czysty zeszyt. Dziś ma komputer.

Takie przekonanie jest mylne, bo pisarz, tak samo jak inni specjaliści lokują pieniądze w siebie nieustannie. Przecież taki człowiek musi jak najwiecej czytać, ciągle przyswajać wiedzę, a lektury kosztują. Powinien uczęszczać na szkolenia, dokształcać się, łapać znajomości z twórcami, chodzić na spotkania branżowe, które przeważnie nie są darmowe. Musi także szukać weny, zmieniać otoczenie, chodzić na spektakle i do kina. To przecież wszystko kosztuje. Zgadza się, iż nie potrzebuje drogiego sprzętu jedynie do tworzenia. Wystarczy notatnik i długopis. Jednak, by zapełnić głowę pomysłami musi wcześniej włożyć pieniądze w samorozwój.