Karta przeżycia – kiedy może się przydać i jakie są korzyści z jej posiadania?

Survival to świetny pomysł na spędzanie wolnego czasu i doskonała alternatywa dla weekendu w mieście. Co należy zabrać ze sobą na taki wypad? Na pewno niezastąpiona może okazać się tak zwana karta przeżycia! Jej wymiary są niewielkie, jednocześnie karta przeżycia posiada wszystkie niezbędne funkcje do uprawiania survivalu.

Survival

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Do funkcji karty survivalowej zaliczamy: otwieracz do puszek, otwieracz do butelek, klucz do śrubek w (najczęściej w kilku rozmiarach), śrubokręt, ostrze do przecinania twardych przedmiotów, pierścień pozwalający określić kierunek. Niewielkich rozmiarów karta survivalowa zwana też kartką multitool (co możesz zrobić kartą surwiwalową – sprawdź!), nadaje się do przechowywania w portfelu, dzięki czemu zawsze możemy ją mieć przy sobie w razie awaryjnej sytuacji.

Narzędzie zapewnia stuprocentowe wykorzystanie miejsca, co na pewno jest dużym autem dla osób, które cenią sobie komfort oraz wielofunkcyjność. Karty przeżycia mają również dziurkę do przymocowania smyczy lub kółka z kluczami. Aby jeszcze bardziej ułatwić noszenie karty, niekiedy producenci zapewniają w zestawie pokrowiec, dzięki któremu przechowywanie karty jest zdecydowanie wygodniejsze.

Zazwyczaj taki przedmiot przydaję się do obierania owoców i otwierania napojów, ale dla zaawansowanych survivalowców, funkcja nożyka do przecinania lin, piła i skrobaczka w jednym – to już przymus! Poza tym karta przeżycia przydaje się nie tylko w trakcie ekstremalnych wypadów. Przecież nigdy nie wiemy co się nam przytrafi! Jeśli chcemy czuć się bezpiecznie, warto nosić taki przedmiot na różnego rodzaju wyjazdach, wycieczkach, obozach harcerskich lub wozić kartę w samochodzie.

Karta survivalowa ma rozmiary karty kredytowej, więc absolutnie nie będzie nam zawadzać, za to pomoże w naprawdę rozmaitych momentach, mniej lub bardziej ekstremalnych – gdy zwyczajnie na ognisku zapodzieje się otwieracz do kapsli, albo zostaniemy świadkami wypadku drogowego i zajdzie konieczność przecięcia pasów, by udzielić pomoc.

Poza tym karty przetrwania nie są wcale drogie, więc możemy kupić kilka egzemplarzy, by jedną kartę zawsze mieć w aucie a drugą przy sobie.

Poszukujesz dodatkowych wiadomości, aby rozszerzyć swą wiedzę na ten temat? Namawiamy do kolejnego artykułu. Znajdziesz go na portalu (http://www.scootive.pl/hulajnoga-czesci/148-griptape) pod linkiem.

Gdzie można zakupić wielofunkcyjną kartę przetrwania? Na przykład w prawie wszystkich sklepach militarnych, ale również bez problemu możemy zamówić ją w sklepach internetowych.