Kłopotliwe schorzenia naszych dłoni

W obecnych realiach zarówno zwykła medycyna jak i farmaceutyka znajdują się na bardzo wysokim poziomie. Dzięki temu, wiele dolegliwości, o jakich można jeszcze poczytać w starszej literaturze, dzisiaj właściwie nie istnieje.

Jednak wciąż w naszym otoczeniu mieszka mnóstwo bakterii oraz drobnoustrojów, które bez przerwy czyhają ma nas, powodując różnego typu kłopoty.
grzybica paznokci u nóg

Autor: O’plotka
Źródło: O’plotka

Grzybica paznokci u nóg jest niezwykle popularnym zjawiskiem, jednak wiele osób posiadających tą przypadłość, nie ma o tym wiedzy. Bardzo łatwo znaleźć drobnoustroje za nią odpowiadające, wystarczy spacer bosa stopą w miejscu publicznym, na przykład na basenie. Także zła wentylacja stopy w za ciasnych butach może okazać się przyczyną. Tak samo grzybica paznokci u rąk (lunula) jak i u nóg objawia się podobnie – pod płytką paznokcia pojawia się delikatna plamka, która z czasem ciemnieje, nasz paznokieć staje się coraz grubszy, czasami się łuszczy. Jeśli mamy już grzybicę na stopach, łatwiej będzie zainfekować również ręce. W takim razie jak regenerować paznokcie po takiej chorobie? Głównie musimy wybrać się do specjalisty, który stwierdzi, że to rzeczywiście grzybica paznokci (Ekert – lakier hybrydowy) u nóg albo u rąk. Później przepisze nam on kilkutygodniową kurację lekami. Lecz jeśli chcemy, możemy cały proces uprościć, korzystając z lasera. Z jego pomocą bakterie spod płytki zostaną usunięte za jednym posiedzeniem. Jak regenerować paznokcie później? Przede wszystkim warto stosować antybakteryjne specyfiki – mydła maści i balsamy, które uodpornią nas na szczepy bakterii wywołujących grzybicę.

Grzybica paznokci (Ekert – zestaw lakierów hybrydowych) u rąk czy nóg jest bardzo szpecącym schorzeniem, zatem należy się z nim zmierzyć, kiedy tylko dostrzeżemy początkowe symptomy. Możemy zastosować kurację farmakologiczną, lub też skorzystać z lasera. Ostatnia opcja jest droższa, jednak znacznie szybsza. Czytaj na stronie kliniki miracki