Kocia rzeczywistość czyli jak dobrze otaczać troską mruczka

Świat bez kotów musiałby być zły. Sporo ludzi nie potrafi żyć bez tych zwierzaków i to nic dziwnego. Kot racze nie jest tak mocno przywiązany do człowieka jak pies, nie respektuje rozkazów, jest zupełnie niezależny, bywa, że coś podrapie (szczególnie, gdy nie zainwestowałeś w drapaki). Mimo to tego zwierzaka da się uwielbiać.

Karma dla kotów

Źródło: www.sxc.hu

A mruczki są nam znane od dawna. Gdy wystartowały poszukiwania archeologiczne nad Nilem, odkopano mnóstwo hieroglifów, na których były przedstawione wizerunki kota. Odkopano również mnóstwo zakonserwowanych kotów – te mruczki były przez poprzednich mieszkańców Egiptu niezwykle szanowane. Do tej pory nie odkryto żadnej dawnej kuwety, lecz wszystko przed nami – witaminy dla kota są mu niezbędne.

Kuwety

Teraz pora na inną historyjkę związaną z kotami. W pewnym przybytku dla starszych ludzi w Ameryce przebywał kot, który umiał bezbłędnie przewidzieć śmierć któregoś z mieszkańców. Kot układał się wtedy na łóżku pacjenta. Niestety, kot niedługo potem został odnaleziony nieżywy, ponieważ lokatorzy domu starców zaczęli się go mocno bać. Ta sprawa dowodzi, że człowiek zwyczajnie takich przepowiedni słyszeć nie chce. Dodatkowo wydaje się, iż kocur zginął z powodu skojarzeń z siłami diabelskimi. Od wieków mruczki były pupilkami wiedźm, a czarne koty do dzisiaj oznaczają pecha. To okropny zabobon. Dokładne eksperymenty twierdzą, że kot wykazuje wielkie właściwości medyczne – umie znaleźć miejsce obolałe i położyć się tam, a jego wysoka temperatura ciała i uspokajające mruczenie wpływa kojąco na chorego.

17. lutego ustanowiony jest Światowy Dzień Kota. Jeżeli posiadasz w lokum kotka, spraw mu prezent i podaruj mu tego dnia do degustacji jakiejś nowe, wyjątkowe karmy. Taką drogą okażesz futrzakowi, jak silnie go kochasz. Koty są o wiele mądrzejsze niż większość ludzi myśli, zatem możesz posiadać pewność, że twój pupil załapie taki gest. Odpowiednim darem na tę okazję są też drapaki dla kotów – koty kochają takie gadżety.

Zobacz kolejne tego typu niezwykle cenne źródło informacji na objaśniany problem – kliknij tutaj i poznaj więcej w tekście (http://www.prozoo.pl/).

Więcej:

Źródło: