Kolor czarny – barokowe połączenie na zwykły dzień

Zmieszanie dwóch kolorów: czarnego ze złotym to mega hit w tym i zbliżającym się sezonie. Można zadeklarować, że nie bez wpływu na to pozostała barokowa kolekcja marki Dolce & Gabbana, która w iście królewski sposób połączyła z sobą dwa rodzaje kolorów.

Nie przejmujmy się jednak trochę smutnym wstępem. Średnia krajowa stanowczo dowodzi, że w znacznej większości nie stać nas na luksusy w postaci zakupów u najlepszych światowych projektantów. Nie ma się jednak co przejmować ponieważ sklepy o cenach uśrednionych, jak np. sklep h&m, doskonale odzwierciedlają wszystkie panujące aktualnie trendy.

Sukienki czarno-złote w stylu barokowym to doskonałe rozwiązanie na sylwestra, karnawał czy zwyczajną imprezę sobotnią. Są one bardzo eleganckie, a zdobienia nie rzadko zrobione są z połyskujących cekinów. Sklepy posiadają w swej ofercie przeróżne długości sukienek. Sukienki h&m zazwyczaj są dość krótkie, ich długość rzadko sięga kolan. Tak więc jeśli mamy chęć zaopatrzyć się w coś dłuższego będziemy zmuszeni kupić taką rzecz w innym miejscu. W takim wypadku dobrym rozwiązaniem może być sklep, który zajmuje się wyłącznie sprzedażą sukien. Długie suknie najczęściej wykonane są już ze znacznie lepszych materiałów i nadają się na uroczyste wyjścia. Ich wygląd bowiem jest bardziej balowy niż wygląd sukienek krótkich.

Jeżeli jednak nie chcemy kupować sukienki czy też nasze wyjście jest mniej uroczyste, ale mimo tego chciałybyśmy nadać naszej kreacji eleganckiego, barokowego charakteru, wykorzystując połączenie złota i czerni, mamy możliwość zamiast tego kupić bluzkę lub spodnie. Bluzki h&m w zestawieniu z dobrze dobraną spódnicą, idealnie nadają się na mniej formalne wyjście, a tym samym zapewnią naprawdę elegancki wygląd. Bluzka ma również taką zaletę, że o znacznie łatwiej jest ją dobrać do figury, niż spodnie. Dodatkowo można ją połączyć z dowolnie wybranym dołem. Ta sama bluzka w zależności od tego, jaki wybierzemy dół i jakimi dodatkami w postaci torebek czy butów uzupełnimy całość, może spełniać w naszej szafie różne role. A jak wiadomo, nie ma lepszego usprawiedliwienia zakupu kolejnej rzeczy, jak fakt, iż będziemy w stanie ją wykorzystać na masę innych sposobów.

Źródło: