Kolorowanie książeczek dobrze wpływa na rozwój dziecka

Wiele dorosłych nie zdaje sobie sprawy jak ważna jest spontaniczna twórczość w rozwijaniu się malucha. bez problemu udaje się spostrzec już u najmłodszych, z trudnością trzymających w rączce ołówek, jak dużą przyjemność sprawia im rysowanie. Niezrozumiałe w świecie dorosłych zwykłe rysowanie po papierze, w psychologii nazywane jest malowaniem bazgrot i naprawdę nie ma nic wspólnego z niszczeniem bloku rysunkowego. Jest to uczenie się zarówno odruchów dłoni, jak także próba uchwycenia kształtu i odwzorowania spostrzeżonych wcześniej obiektów.

Dla maluchów nie jest to łatwe, trzeba im w tym pomagać.

Czy myślisz o bardziej szczegółowym zgłębieniu opisywanego tu materiału? Jeżeli tak, to zweryfikuj stronę, która także na pewno przykuje Twoją uwagę.

Szeroko rozprowadzane |w sklepach kolorowanki dla dzieci dzięki zarysowanym kształtom, pomagają nauczyć się wykorzystania powierzchni kartki, jak też dokładnych ruchów motorycznych dłoni. Do kupienia są w wielu rodzajach i często dopasowuje się je do wieku. Inne mogą zwrócić uwagę sześciolatka, na przykład kolorowanki kucyki lub gumisie, a inne maluchów – opierające się na mniej skomplikowanych kształtach. Oczywiste jest też to, że kolorowanki kucyki będą raczej zajmować dziewczyny, ale nie jest to reguła. Grupa chłopców w określonym wieku nie szaleje zarobotami i wybiera dziewczęce zabawy. Nie powinno się tego negować, ale bardziej pokazać jak rozumiemy swoje dziecko i co lubi.

Autor: Agencja Wydawnicza Jerzy Mostows

Inną alternatywą dla kolorowanek są wodne malowanki dla dzieci. Kroplą płynu na pędzelku, maluch może utworzyć piękne, wyraziste, barwy obrazków z ukochanej kreskówki.

Nie zwlekaj, a jeżeli zafascynował Cię ten temat, to odsyłam tutaj (https://magicplay.pl/?pl_serwis-i-czesci,56). W tym miejscu odnajdziesz ciekawe wpisy.

Dla starszych dzieci uczących się tradycyjnie operować farbami, zabawkarze proponują inne malowanki z mocniejszego papieru, przeznaczone do farb plakatowych lub akwarelek.

Pamiętajmy także o tym, że kolorowanki dla dzieci i malowanki dla dzieci nie są czymś co koniecznie trzeba kupować. Kiedy któreś z dorosłych może poświęcić trochę czasu na szkicowanie rysunków bez wypełnień, to także rewelacyjnie sprawdzą się one jako kolorowanka. A być może więcej, ponieważ wspólne rysowanie podtrzymuje więzi i powoduje że maleństwo czuje się ważne. Twórczość w rozwoju młodego człowieka jest sprawą niezmiernie istotną i należy ją podtrzymywać na każdy możliwy sposób. Nie jest jedynie formą spędzania czasu. Kolorowanie i malowanie trenuje kreatywność, ale także uczy zastosowania wiadomości o świecie.