Konie – niesamowite zwierzęta

Chociaż ogólnie nie jestem miłośnikiem zwierząt, nigdy żadnego nie miałem, to generalnie konie akurat bardzo lubię. Być może dlatego, że w końcu w wielu przypadkach konie są czymś nieco więcej, niż wyłącznie zwierzakami? W końcu nie można powiedzieć, że konie nadają się wyłącznie do jazdy na nich. Oczywiście jazda konna ma sporo atutów, lecz wychodzę z takiego założenia, iż często konie niemal potrafią uratować nam życie. A przynajmniej zdrowie. I wcale nie przesadzam, szanowny czytelniku!

Zima, koń

Autor: Aaron Jenkin
Źródło: http://www.flickr.com
Przecież hipoterapia sprawiła, że moja dobra przyjaciółka wreszcie jest zadowolona ze stanu swojego zdrowia! Sam jakiś czas temu trochę wspomogłem tę fundację, która trudni się pomocą potrzebującym – akurat w tym przypadku chodzi o upośledzonych.

Pewne zdecydowana większość zwierząt czyni dobro na świecie, lecz w zasadzie konie [www] są niesamowite. Chcę także polecić to by rehabilitować się po wszelkiego rodzaju wypadkach właśnie z pomocą koni. To bez cienia wątpliwości rewelacyjna okazja na to by cieszyć się o wiele lepszym zdrowiem. A o to przecież chodzi!

To wspaniałe, że są konie (więcej info pod adresem http://www.nadwigrami.pl) także dlatego, że mamy kuligi – nie wiem jak Ty, lecz ja uważam, iż w sumie jedną z niewielu zalet zimy są właśnie kuligi. Aż nie mogę się doczekać tych wspaniałych kuligów! Trzeba także trochę napisać o tym, w jakim miejscu są organizowane najbardziej rewelacyjne kuligi (wejdź: Patataj zaprasza). Cóż, sądzę, iż fantastyczne jest Zakopane. Może zimowa stolica Polski jest nieco oklepana, lecz uważam, że tak czy siak mówimy o świetnym miejscu, które bez najmniejszego cienia wątpliwości warto co jakiś czas nawiedzać. Zgodzisz się ze mną?

Już na koniec pragnę napisać odrobinę odnośnie mojego wielkiego marzenia – mianowicie planuję – teoretycznie, mieć własną stajnię. Naturalnie stajnia (wejdź: wcale nie musi być wielka, ale co najmniej jeden koń byłby wspaniały. W szczególności, że bardzo często sytuacja jest taka, iż chcemy pojeździć na koniu, a wiadomo – to niemało kosztuje. Oczywiście zakup i utrzymanie swojego konia to również spory wydatek finansowy, lecz tak naprawdę to niesamowite zajęcie, które może dać nam dużo frajdy. Czyli krótko podsumowując: konie są wspaniałe. Bardzo je lubię – to coś pewnego.