Kosmetyki dla wyjątkowych włosów – nabłyszczacze oraz odżywki

Każda dama marzy o pięknych i zdrowych włosach, które wzbudzą zachwyt u innych. Żeby osiągnąć taki efekt trzeba stosować kosmetyki pasujące do naszych włosów. Oprócz szamponów należy korzystać z odżywek, a także nabłyszczaczy, podtrzymujących oraz poprawiających wygląd włosów.

Wybór kosmetyku do typu włosów

Odżywki powinny być dobrane do rodzaju włosów. Innych wersji użyjemy dla tych, które się przetłuszczają, innych dla wysuszonych. Za ciężki w strukturze kosmetyk obciąży włosy, a poza tym sprawi, iż będą sprawiały wrażenie oklapniętych, a brud szybciej się do nich przyczepi. Z kolei zbyt lekka formuła może nie spełnić naszych wymagań. Na rynku jest dostępnych wiele typów odżywek. Warto wybrać odpowiadające naszemu rodzajowi włosów, aby cieszyć się przepiękną fryzurą.

Nabłyszczacz do włosów – nie na każdy dzień należy go stosować

zadbaj o swoje włosy

Autor: Sarah Zucca
Źródło: http://www.flickr.com

Poza wartościami odżywczymi kosmetyki te nadadzą włosom miękkość oraz blask. Nabłyszczacz do włosów jest wszakże kompozycją silikonową, a więc z dodatkiem, który szczególnie jest widoczny u pań z ciemnym owłosieniem, . Nie należy przesadzać z częstotliwym stosowaniem, codzienna aplikacja tego upiększacza na pewno odbije się na stanie włosów. Jednym z głównych problemów może być pojawiający się łupież.

Nabłyszczacze nie dla krętliwych włosów

Preferuje się stosowanie nabłyszczaczy do włosów prostych lub ułożonych na tzw. kok. Nie jest to dyskryminacja pań z włosami kręconymi i falowanymi, aczkolwiek w przypadku tych ostatnich bardziej korzystnym rozwiązaniem na uwydatnienie włosów, na przykład na imprezę okolicznościową, jest stosowanie innych kosmetycznych zamienników. Na pewno lepszym wyjściem będzie odżywka do włosów lub balsam. Ich właściwości jednocześnie podkreślą krętliwość, a ponadto dodadzą połysku, którym będziemy zachwycać towarzyszy imprezy. Zatem żaden z rodzajów kobiecych włosów nie będzie „pokrzywdzony” w sytuacji wyjścia na przykład do znajomych.

Kobieca dłoń w rodzinie? Zrobisz fryzurę bez wychodzenia z domu

Przygotowywanie fryzury na sylwestra, wesela albo inne podobne wyjście? Mając w dyspozycji nabłyszczacz do włosów albo odżywkę i fryzjerski fach w rękach u siostry, możemy postarać się o świetną fryzurę we własnym domu. Na takie okazje można używać dodatek w postaci brokatu, reprezentacyjnej spinki.