Krajowe kosmetyyki robione z roślin wywodzących się z organicznych hodowli

W obecnych czasach mnóstwo osób wypatruje alternatywy dla ogólnie dostępnych kosmetyków. Coraz to więcej osób cierpi na rozmaitego typu alergie, a kosmetyki naturalne są taką alternatywą.

środki

Autor: Bielenda
Polskie kosmetyki naturalne tworzą się z olejków, maseł, ekstraktów, wosków pochodzących z roślin, lub zwierzaków użytych bez przetwarzania. Te zwykłe substancje są przyzwoiciej przyswajane i wchłaniane przez cerę.
Czy potrafisz myć zęby?

Autor: Centrum Stomatologii Estetycznej “Galeria Uśmiechu”
Źródło: Centrum Stomatologii Estetycznej “Galeria Uśmiechu”
W kosmetykach naturalnych używa się naturalne konserwanty. Przeważnie jest to alkohol, witamina E, wyciąg z tymianku, bądź rozmarynu. Te konserwanty są przyjazne dla naszej cery, ale niestety nie tak silne jak parabeny. Toteż kosmetyki naturalne posiadają krótkie okresy zdatności do zastosowania. Dlatego też wytwórcy nie zdołają produkować długich serii, większe są również koszty ich magazynowania i przewozu. Oprócz tego również ich składy są o wiele droższe. To wszystko tworzy się na wyższą wartość takich towarów. Wytwarzanie naturalnych kosmetyków, wygenerowanych z roślin pochodzących z organicznych hodowli, są przemysłem ekologicznych i przychylnym dla środowiska. Natomiast przemysł chemiczny jest jednym z nadzwyczaj grożących środowisku gałęzi przemysłu. Naturalny kosmetyk różni się od syntetycznego tak, jak woda mineralna od destylowanej. Pierwsza ma sporo minerałów i jej picie jest wartościowe dla zdrowia, natomiast druga jest pozbawiona takich minerałów.

Mogłoby się wydawać że bio kosmetyki powinny być w wyższym stopniu przyjazne alergikom, niż te sztuczne, lecz nierzadko jest na odwrót. Osoby uczulone na dany składnik powinny szczegółowo czytać skład kosmetyku.