Krem ze ślimaka ratunkiem dla naszej skóry?

Praktycznie większość niewiast, jeśli tylko zobaczy ślimaka, raczej unika go w miarę możliwości. Bowiem śluz tego zwierzęcia, ciągnący się za nim, kojarzy nam się niezwykle nieprzyjemnie. Z tego powodu też, jeżeli któraś z kobiet słyszy o czymś takim jak krem ze ślimaka, wzdryga się bezwiednie. Jest to typowa reakcja, lecz jeżeli nabywamy medykament w sklepie a nie u zielarza, raczej nie powinniśmy obawiać się czegoś odmiennego specjalnie w swej konsystencji niż inne kremy do ciała. Lecz skąd w ogóle pomysł na tego typu medykament?

soczewki niebieskie

Autor: Aaron Stidwell
Źródło: http://www.flickr.com
lat temu, w Chile, na masową skale rozpoczęto stosować krem ze ślimaka. Taka sytuacja miała miejsce, gdyż poznano jak cudowny skład chemiczny posiada śluz jednego z gatunków tego mięczaka. Wyszło na jaw, że zawiera on cechy, które są ratunkiem dla naszej skóry, bowiem znacznie ułatwiają odbudowę kolagenu.

Masz chęć poszerzyć swoją wiedzę na taki temat? Namawiamy zatem do zaglądnięcia do nowej witryny. Tam czeka na Ciebie dzisiejszy wpis (https://ursynow.centrumdemed.pl/aktualnosci/).

Produkcja tego kosmetyku wygląda inaczej niż pewnie większość z nas sobie wyobraża. Gdyż ze ślimaczego śluzu wydobywa się specjalny wyciąg, zostawiając pozostałość tej nieatrakcyjnej substancji w spokoju. Nie rozdrabnia się całego ogona z substancjami zapachowymi. Taki wyciąg, dodaje się następnie do innych składników, z których słyną kremy do ciała. Miesza się wszystkie preparaty ze sobą i tak rodzi się krem. Z tego powodu na pewno nikt nie musi się obawiać że ma on klejącą, śluzowatą konsystencję – polecane kremy do ciała.

Ukojenie aloesu w nowym kremie z serii MISS

Autor: Barwa Spółka z o.o.
Źródło: Barwa Spółka z o.o.
krem ze ślimaka

Autor: Wellness GM
Źródło: http://www.flickr.com
Lecz do czego można stosować krem ze ślimaka? Ma on całe mnóstwo zastosowań. W kremach dla nastolatek wyciąg z tego zwierzęcia jest niezwykle popularny, bowiem pomaga w walce z trądzikiem, dzięki swoim antyseptycznym działaniom. Z kolei starsze kobiety, mogą stosować specjalnie skomponowany krem ze ślimaka na zmarszczki. Dzięki temu, że ten wyciąg wspomaga regenerację kolagenu, nasza skóra może odmłodnieć już w czasie dwutygodniowej kuracji. Lecz największe zastosowanie ten specyfik ma w walce z bliznami. To samo działanie na kolagen pomaga ludziom oszpeconym różnego typu szramami na ciele, znacznie zredukować ich widoczność. Mało tego, w przypadku mniejszych skaz możemy zlikwidować je całkowicie – czytaj pełen artykuł o kremie ze ślimaka.

Kremy do ciała, zawierające w składzie ekstrakt ze śluzu ślimaka, robią ogromną furorę na całym świecie.

Sprawdź więcej porad w serwisie (http://www.optegra.com.pl/Kliniki-Optegra/Katowice) – rzucą nowe światło. Bez obaw – one dotyczą pokrewnej problematyki, więc także Cię zaciekawią.

Nic w tym zaskakującego, bowiem ich działanie jest nieocenione. Możemy za ich sprawą pozbyć się pryszczy, zmarszczek a również blizn. Także jeśli posiadasz jakąś z tych przypadłości, nabądź krem ze ślimaka jak najszybciej.