Kto korzysta aktualnie z brzytwy?

Choć golenie brzytwą dawno już odeszło do lamusa, to jednak istnieją dzisiaj brzytwy dovo (przeczytaj więcej o brzytwach Dovo), jakie ułatwiają stosowanie tej klasycznej metody golenia. Co prawda, cena tego typu brzytwy zależy od tego, czy brzytwa jest oferowana w zestawie, czy też jako osobny element. Wyposażenie takiego zestawu oprócz kilku zestawów brzytw zawiera również takie przydatne kosmetyki, jak żele do golenia (przeczytaj więcej o żelach do golenia) czy pianki. Wyposażenie każdego zestawu jest zazwyczaj indywidualnie dopasowywane, ale zawierają one podobne wyposażenie.

skóra - perspektywa

Autor: Arild Finne Nybø
Źródło: http://www.flickr.com

Golenie brzytwą może sprawić problemy, szczególnie tym z panów, którzy dotychczas nie mieli do czynienia z taką metodą usuwania niepożądanego zarostu. Trzeba przyznać, że używanie brzytwy dovo do golenia może szczególnie na początku powodować różnego typu zacięcia i inne nieprzyjemne skutki uboczne. Nic zatem dziwnego, że golenie brzytwą jest popularne właściwie tylko wśród starszych mężczyzn, którzy musieli korzystać z takiego wyposażenia do pozbywania się zarostu kilkadziesiąt lat temu. Jednorazowe maszynki do golenia w zasadzie stały się popularne stosunkowo niedawno i do czasu wynalezienia takiej wygodnej jednorazowej maszynki panowie musieli sięgać po brzytwy do golenia.

skóra - fotka

Autor: Arild Finne Nybø
Źródło: http://www.flickr.com

W dzisiejszym świecie istnieją naprawdę bardzo wygodne metody na zniwelowanie niepotrzebnego zarostu. Panowie mogą przebierać w różnego typu golarkach elektrycznych lub akumulatorowych, jednorazowych lub wielorazowych maszynkach i podobnym asortymencie. Rzecz jasna istnieje bardzo bogaty wybór, jeżeli chodzi o żele do golenia, balsamy przed i po goleniu czy inne męskie kosmetyki przeznaczone do troski o skórę podczas golenia.

To wszystko sprawia, że brzytwy dovo stają się coraz rzadziej używane i gdyby nie chęć zakupywania takich produktów przez stałych klientów można by podejrzewać, że w ogóle golenie brzytwą byłoby spotykane tylko w archiwach i różnego rodzaju muzeach lub na starych filmach. Do tej pory natomiast za pomocą brzytwy golą się mężczyźni, dla których jednorazowe maszynki lub golarki elektryczne nie są odpowiednie. Przykładem tego rodzaju sytuacji jest posiadanie bardzo długiej lub bujnej brody, z jaką standardowe golarki niełatwo sobie radzą albo nie radzą sobie wcale.