Latarki czołowe warto kupić online

Współczesne latarki czołowe, w porównaniu z wcześniejszymi modelami są lekkie i bardzo wydajne. Nawet przy zasilaniu dwiema małymi bateriami, czołówka może jarzyć się bezustannie przez kilkadziesiąt godzin. Tak ogromną wydajność uzyskano poprzez wykorzystanie ekonomicznych źródeł światła i pełniejsze użycie energii elektrycznej bateryjek.

Latarka czołowa Petzl Tactikka Camo E89AHBC

Autor: Petzl
Źródło: http://cqb.pl
Latarki czołowe, potocznie określane czołówkami, są latarkami mocowanymi bezpośrednio na czole, lub kasku za pomocą szczególnych pasków. Latarki takie mają tę wartość, że nie absorbują dłoni, snop światła w naturalny sposób pokrywa się z kierunkiem zwrócenia głowy.

Światło przekazywane przez latarki czołowe nie uraża oczu, a dzięki należytemu usytuowaniu źródła światła, czołówka zezwala na maksymalne oświetlenie obiektów zauważanych z bliska, nawet przy względnie niewielkiej siły świecenia.

Ze względu na samodzielność posługiwania się rękami, czołówki są szczególnie często użytkowane przez służby ratownicze, także turystów organizujących nocny obóz, kierowców naprawiających po ciemku samochód, czy harcerzy.

Produkowane obecnie latarki czołowe, które możesz kupić na stronie, mają możliwość regulacji kąta emisji, a również spokojną regulację natężenia światła. Część czołówek posiada parę niezależnych źródeł oświetlenia do średniego oświetlenia bliskiego rewiru w ogromnym obszarze kątów, oraz mocne żarówki do krótkotrwałego oświetlenia terenów oddalonych o kilkadziesiąt metrów.

Latarki czołowe są tak skonstruowane, że nie zaszkodzi im wilgoć, ani zastosowanie w obszernym obszarze temperatur. Czołówki ogromnie często są latarkami ledowymi. Wykorzystanie led, przedłuża żywotność latarki, także pomniejsza zużycie energii.

Oświetlenie na głowie jest tak praktyczne i tak zwyczajne obecnie, że trudno sobie wyobrazić ażeby ich nie było. Dzisiaj wyrabiane są drobne, odporne i wytrzymałe. Stały się seryjnym wzorem designu i techniki.

Latarki czołowe, to militaria, które odnajdują przeznaczenie w każdej sytuacji, od powszedniego wykorzystywania do niezwykle technicznych wdrożeń, w jakich oświetlenie jest głównym detalem bezpieczeństwa.