leczenie chorób oczu laserem

Współcześnie trudno sobie wyobrazić chirurgię oka bez laserów. Zabieg przy pomocy lasera jest aseptyczny i precyzyjny, a do przeprowadzenia zabiegu zwykle starczy znieczulenie punktowe.

Autor: Centrum Medyczne Scanmed Multime

Laserem jest możliwość korygować wady wzroku, leczyć zaćmę, glaukomę i schorzenia siatkówki.

Katarakta stopniowo, ale niechybnie prowadzi do straty widzenia. Laserowe leczenie zaćmy polega na zamianie normalnej, lecz zmętniałej soczewki na syntetyczną.

Zobacz ten artykuł (http://medicart.wroclaw.pl/chirurg-dzieciecy-wroclaw/), gdyż on na pewno także Cię bardzo zafrapuje. Omawia on podobną kwestię, zatem nie wahaj się i kliknij tu!

Najświeższą, nadzwyczaj skrupulatną techniką, jaka dopiero się rozpowszechnia, jest femtofakoemulsyfikacja. W czasie operacji skalpel i rękę chirurga zastępuje laser, który czyni w rogówce porty do wejścia instrumentów, z perfekcyjną dokładnością oddziela zmętniałą soczewkę od innych tkanek oka, a następnie ją niszczy. Następnie chirurg przez porty wprowadza sprzęt, usuwa pokruszoną soczewkę i zastępuje ją sztuczną. Tak jak po fakoemulsyfikacji, tak i po operacji z użyciem lasera nie ma konieczności zakładać szwów, bowiem rana sama zamyka się szczelnie pod działaniem ciśnienia panującego w środku gałki ocznej.

Operacyjne leczenie zeza (operacyjne leczenie zeza) na ogół wykonuje się je w trybie ambulatoryjnym. Chory przybywa na czczo, wykonywany jest zabieg i po paru godzinach jest wypisywany do domu.

Chcesz uzyskać więcej informacji na prezentowany wątek? Jeżeli tak, to odszukaj stronę (https://psychodynamiczni-gdynia.pl/psychoterapia-indywidualna/), która przedstawia równie ważne dane – są one bardzo ciekawe.

Postanowienia o wypisie do domu podejmuje indywidualnie anestezjolog na podstawie stanu pacjenta. Sam zabieg trwa mniej więcej pół godziny. Po operacji zakładany jest okład, jaki pozostaje na oku do rana następnego dnia. Przez parę tygodni po zabiegu aplikuje się krople przeciwzapalne. Przez miesiąc po operacji nie wolno pływać i należy chronić operowane oko przed zanieczyszczeniem.