Łupież – w jaki sposób z nim walczyć i jak pozbyć się go raz na zawsze? Szukamy sprawdzonych sposobów na wyeliminowanie łupieżu.

Około 40 procent populacji ma problemy z niewielkimi, białymi płatkami, widniejącymi nie tylko na włosach, ale często również na ramionach. Chodzi o łupież – niegroźny dla zdrowia, ale stanowiący niezwykle nieestetyczny widok, pojawiający się niestety mimo starannej pielęgnacji i częstego mycia włosów.

Długie włosy, kobieta

Autor: iStockphoto
Źródło: iStockphoto
Każdy z nas marzy o pięknych i lśniących włosach, które są wskaźnikiem zdrowia i higieny. Niestety, ogromna rzesza ludzi walczy z uporczywym łupieżem. Czasem ten dyskomfort trwa stosunkowo krótko i wtedy periody pojawiania się łupieżu jesteśmy w stanie efektywnie opanować korzystając z kosmetyków dostępnych online, a nawet wykorzystując domowe sposoby. Aczkolwiek w sytuacji, kiedy proces chorobowy skóry jest już nasilony, tego typu walka może potrwać miesiącami, a nawet jeszcze dłużej. Nadzieję stanowi wtedy dobry szampon przeciwłupieżowy. Jeśli nie jesteśmy w stanie sami ocenić, jaki byłby dla nas najodpowiedniejszy, biorąc pod uwagę rodzaj włosów i wrażliwość skóry, warto dogłębnie zaznajomić się z dostępną ofertą.

mycie włosów

Autor: UrbaneWomenMag
Źródło: http://www.flickr.com

Sklepy internetowe oferują współcześnie różnorodne odżywki, suplementy i szampony do włosów, aczkolwiek jeżeli cierpimy na problemy skórne powinniśmy zachować szczególną ostrożność i najpierw o nich poczytać – więcej nowości. Dobry szampon przeciwłupieżowy gwarantuje intensywną terapiwięcej nowości (więcej nowości) zdziałać cuda. Nie wierzmy jednak reklamom, które zapewniają, iż stanie się to już po pierwszym umyciu włosów. Standardowo łupież jest spowodowany przez nadmierne łuszczenie wierzchniej warstwy skóry głowy. W prawidłowych okolicznościach naskórek ten jest niewidzialny, jednakże przy stanie chorobowym mogą tworzyć się widoczne grudki – czyli po prostu łupież. Powstaje on w wyniku odpowiedzi na alergeny, ale może mieć również całkiem genetyczne podłoże, być wynikiem interakcji zachodzących w organizmie, czy też pojawieniem się grzybów z rodzaju Malassezia. Zwykłe szampony do włosów dostępne online mogą oczywiście pomóc, lecz z własnym zdrowiem nie warto eksperymentować. Dlatego też, jeżeli bywamy podatni na przesuszenie skóry zaopatrzmy się od razu w dobry szampon przeciwłupieżowy. W takiej sytuacji wystrzegajmy się też suszenia włosów suszarką i stosowania niesprawdzonych odżywek.

Pamiętajmy, że walka z łupieżem na własną rękę jest możliwa i w wielu przypadkach bez wątpienia skuteczna. Jednakże, jeśli zauważyliśmy, iż łupież utrzymuje się przez długi okres, lub też pomimo naszych starań regularnie powraca, nie powinniśmy dłużej zwlekać, czym prędzej udajmy się do lekarza.