Magiczny świat w grach komputerowych

W jaki sposób połączyć historyczną, a konkretnie średniowieczną pasję z godzinami spędzanymi przed komputerem? Jakie propozycje stawia internet zwolennikom kosmosu? Producenci gier starożytnych i kosmicznych kuszą swoją fabułą wielu graczy.

Gry komputerowe

Autor: dfactory
Źródło: http://www.flickr.com
W obu typach gier dysponuje się najczęściej interfejsem opartym na analogicznych regułach. W kosmicznych akcjach gracza zadaniem jest zadbanie o przejmowanie przestrzeni wszechświata i przejęcie cennych surowców. Dysponuje on własnym „bolidem”, który podlega ciągłym modyfikacjom, jak np. w odmianie Dark Orbit. O ile wyszukamy w internecie gry kosmiczne (czytaj więcej) z celem nastawionym na zdobycie, materiałów, a dopiero potem walkę, to niektóre symulatory bazują wyłącznie na walce z wirtualnym wrogiem. Tak jak w „Gwiezdnych wojnach” stajemy się kapitanem promu kosmicznego, panem kosmicznych przestrzeni, eksploratorem planet. Realizacja poszczególnych misji, takich jak wygranie wojen, odblokowanie technologii czy surowców to nie koniec – dalej możemy kolonizować całe galaktyki. Zabawa w potęgę kosmosu jest do kupienia w wielu wersjach na komputer: Starpoint Gemini, Star Citizen, czy najbardziej znanej wersji kosmicznej – Star Wars.

w co grac

Zwolennicy akcji historycznej również mają swój kąt gier w sieci, jak i tych na zwykłego peceta. Nie mogą w tym miejscu ominąć klasyki gatunku, czyli Europa Universalis – jest to symulator oparty na prawdziwych wydarzeniach i procesach z przeszłości.

Jeżeli przedstawiany artykuł jest dla Ciebie interesujący, odkryj www, a dowiesz się więcej informacji, jakie Cię niezwykle zainteresują.

Do wyboru jest kilkaset państw, którymi rozpoczyna się akcję na przełomie średniowiecza i nowożytności. Przez setki godzin rządzimy królestwami jako władcy, generałowie, kierownicy manufaktur, handlowcy i ekonomiści w jednym! Po prostu dyrygujemy państwem zgodnie z naszą wolą.
Fani antyku, dla których akcje i gry średniowieczne nie wydają się interesującym motywem, postawią na starożytny kontekst gier. Warto sprawdzić się w fikcyjnym Ikariam. Akcja tej gry online rozgrywa się na greckiej ziemi. Jako władcy ojczyzny filozofów decydujemy o rozwoju ekonomicznym, wojennym, kulturalnym. Jak w każdej strategii, to od gracza zależy na co – wojsko, infrastrukturę, bogactwo – postawi w trakcie gry.
Jedno jest pewne – to interesujący sposób na połączenie pasji historycznej i rozrywki z gry.