Męska moda – nie taka straszliwa, jak ją malują?

Szybkimi krokami przybywa prawdziwa wiosna, a ramię w ramię z tym sezonem – obecne trendy. Także nowości w świecie męskiej mody. Analizując najnowszy sezon w jej kontekście odkryć można narastającą preferencję mężczyzn do skupiania swego zainteresowania na modne buty męskie.

buty męskie

Autor: SPERA.de Designerschuhe, Taschen und Accessoires
Źródło: http://www.flickr.com
Nic w tym dziwnego, skoro w tym roku do łask powraca tak zwana “retroklasyka”, powodująca konsternację w przedstawicielach rodzaju męskiego. Mimo że to nie objawienie, że najbardziej sławni designerzy odwołują się do tego, co było trendy kilka lat temu, w tym okresie preferencja ta jest znacznie silniej widoczna niż w wcześniejszych latach.

Białe, sportowe buty zakładane do garnituru to jedynie jeden z wielu dowodów na to, iż designerzy wracają do mody sprzed lat.

Jeśli pragniesz zdobyć równie ciekawe informacje na przedstawiany wątek, to przenieś się do źródła (https://galerialucznik.pl/pl/blog/jak-zaczac-robic-na-drutach-3-kroki-do-dziergania-1537877528.html), który skupia ważne wiadomości odnoszące się do prezentowanego problemu.

W tym porze roku stylizacja ta nie powinna się również kojarzyć z obciachem. Na przykład Louis Vuitton, Phillip Lim i Emporio Armani to jedne z tych domów mody, które przyodziały swych pracowników na wybieg w garnitury, które zostały zestawione z białymi butami do biegania lub białymi butami tenisowymi. Oprócz tego za modne buty męskie uznano – między innymi dzięki stylizacjom Burberry Prorsum i Ermenegildo Zegny – wielobarwne sneakersy. Konsternację jednak powoduje raczej fakt, iż obuwie to nie schodzi z wybiegów od 2013 roku. Najnowsze wpisy: polecam buty męskie timberland.

Nikogo także nie powinny w tym roku zszokować stylizacje posiadające w sobie bawełniane spodnie o prostych nogawkach bez zaszewek, mające po dwie kieszenie z tyłu i od frontu oraz małą kieszonkę z przodu – czyli tak zwane chinosy – do których panowie w obecnym sezonie zakładają eleganckie, “garniturowe” kamizelki.

Jeśli masz chęć zdobyć dodatkowe informacje na omawiany temat, to przejrzyj witrynę (https://www.pralnia-warszawianka.pl/blog), która takiego typu dane zawiera. Niewątpliwie okażą się interesujące.

Które to zresztą wskazane jest również łączyć z dżinsami oraz koszulami dżinsowymi, ponieważ ciągle stylizacja ta nie straciła na popularności. Co więcej modne buty męskie w tym ujęciu oznaczają przede wszystkim obuwie eleganckie, również – jak już zostało wspomniane – nie będzie obciachem ubrać do tego białych, sportowych butów lub barwnych sneakersów. Więcej na temat: szykowne buty męskie vans.

buty męskie

Autor: Susanne DaDavidsson
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejną rzeczą modną w obecnym okresie są spodnie z kantem – jeżeli są przed kolano. Możliwym jest kojarzyć ta stylizacja z akademickim mundurkiem szkolnym w niepublicznych, amerykańskich szkołach – nie bez przyczyny, ponieważ w zestawieniu z marynarką, koszulą, skórzanymi półbutami i podkolanówkami mamy tak zwany ubiór letni w latach międzywojennych obowiązujący w tego typu przybytkach. Aktualnie jednak, te szorty, zazwyczaj wykonane z bawełny, objawiły się na wielu międzynarodowych wybiegach – między innymi u Victor&Rolf i u Brioni. Modne buty męskie w takim kontekście to również znacznie bardziej obuwie “garniturowe” niż sneakersy i białe buty sportowe – ale całość zależy od tego, co do tego rodzaju szortów chce się założyć.

Reasumując, aktualnie obowiązujące stylizacje dowodzą jedynie, iż powtórnie zanika bariera między tym, co jest strojem oficjalnym, a co codziennym. Takie połączenie – codziennym z formalnym – w światku mody jest z roku na rok coraz bardziej dosadne.