Misja „regeneracja” – czyli co zrobić, ażeby właściwie zadbać o swoją skórę po lecie i przywrócić jej utracony blask?

Lato dobiegło końca lecz pozostawiło po sobie multum różnorakich „pamiątek”. Fotografie z wakacji, muszle zebrane na plaży, opalenizna – wyliczać można bez końca.

cellulit

Autor: Kendra Goering
Źródło: http://www.flickr.com
Nie wszystkie jednakże są mile widziane.
krem do cery naczynkowej

Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com
Promienie słońca, piasek, kąpiel w słonej wodzie, wiatr oraz niejednokrotnie klimatyzatory wpływają niekorzystnie na naszą skórę i włosy. Jesień to doskonały czas, żeby zadbać o ciało Jak się do tego zabrać? Cera po lecie bywa sucha. By przywrócić jej dawny blask należy skoncentrować się na stosownej pielęgnacji. Przydadzą się maseczki na twarz o własnościach złuszczających, dzięki którym poprawimy barwę i nierównomierną strukturę skóry a także przygotujemy ją na przyjście zimy, lepszego asymilowania składników nawilżających. „Posiadaczki” twarzy wrażlwiej, skłonnej do rumieńców między innymi na skutek zdenerwowania, pikantnych dań lub gorących napojów powinny otoczyć swą skórę szczególną opieką i zainwestować w krem do cery naczynkowej zawierający, witaminę C i rutynę (uszczelniają naczynia krwionośne) oraz wyciąg z arniki górskiej (o działaniu przeciwzapalnym).

Planując akcję „regeneracja” nie wolno zapominać o jeszcze jednej nadzwyczaj istotnej kwestii którą są niezaprzeczalnie odżywki do włosów. Zwyczajny szampon to za mało.