Moda na zabiegi estetyczne

Autor: DIBI

Nowoczesna dermatologia jest coraz bardziej interesująca. Bezbolesne zabiegi upiększające są atrakcyjne dla tych, którzy chcą zatrzymać młodość i zgrabną sylwetkę. Jakie zabiegi są najpopularniejsze?

Dermatologia estetyczna to więcej niż typowe zabiegi u kosmetyczki. Jako dział medycyny ma w pierwszej kolejności pomagać, stąd też związane jest nie tylko z potrzebą odmłodzenia. Problemy z cerą naczynkową i trądzikiem łatwo można zmniejszyć dzięki odpowiednim zabiegom. Bardzo popularne jest również skuteczne kształtowanie sylwetki (ciekawy artykuł) bez użycia skalpela, czyli np. zabiegi z botoxem i liposukcja ultradźwiękowa.

Popularne zabiegi na twarz

Od pewnego czasu mikrodermabrazja (dowiedz się tutaj: uważana jest za jeden ze skuteczniejszych zabiegów wpływających ja kondycję cery. To specjalna forma oczyszczania twarzy kryształkami i doskonale łączy się z leczeniem trądziku, spłyca blizny i zmarszczki. Do wrażliwej cery dobrze wybrać mikrodermabrazję diamentową, a na przykład korundowa regeneruje kolagen, więc odmładza. Tak jak w przypadku wszystkich zabiegów trzeba ją powtarzać dla uzyskania efektu – potrzeba chwilę czasu na to. Profesjonalne oczyszczanie cery jest w ogóle bardzo popularne, a dzięki wielu promocjom, klientki częściej robią takie zabiegi. Peeling kawitacyjny wykorzystuje po prostu kawitację. Odmładza i leczy, dlatego też bardzo często korzystają z niego cierpiący na trądzik. Oprócz tego są jeszcze peelingi chemiczne oparte o kwasy glikolowy, migdałowy i pirogronowy. Wszystkie te zabiegi mają swoich zwolenników i wrogów, ale bez wątpliwości można udowodnić ich skuteczność.

Bezpieczne zabiegi

Tego typu zabiegi są bezpieczne, gdy robią je fachowcy. Nie można zapominać, że wymagają odpowiedniej wizyty u lekarza. Nie każdy może użyć mikrodermabrazji, a nieprawidłowo przeprowadzone peelingi mogą trwale szkodzić. Zabiegi medycyny estetycznej, takie jak powiększanie ust (strona internetowa tutaj), powinno się wykonywać tylko i wyłącznie w znanych gabinetach. Wszyscy znają efekty nieprawidłowych eksperymentów z botoxem, oznacza, że nie warto podejmować ryzyka.
zabiegi ciekawe produkty