Na czym grać?

Ten tekst został napisany dla wszystkich tych, którzy nie używali nigdy konsoli, ani nie wiedzą, czym ona tak naprawdę jest i do czego może być używana. Wyjaśnię też, czym się ona różni od PC, jakie są jej typy i komu ją można najbardziej zarekomendować. Konsola to w istocie komputer, odróżniający się od zwykłego peceta funkcjonalnością. Jest to maszyna używana tylko do gier wideo.

Konsoli nie można po nabyciu udoskonalać, dokupując lepsze podzespoły, tak jak robi się to w wypadku klasycznego komputera. Stanowi ona integralną całość, do której możemy podłączyć jedynie akcesoria peryferyjne, takie jak karty pamięci, pady, sprzęt muzyczny i monitor.

Blackgames.pl - konsole

Źródło: Blackgames.pl

W sklepach obecnie znaleźć można kilka wartych uwagi urządzeń. Japońskie Sony oferuje dwie generacje konsol – Playstation 3 i Playstation 4 (::sklep::). Firma Billa Gatesa posiada w sprzedaży Xbox 360 i Xbox One, japońskie Nintendo za to WiiU. Ceny konsol nowszych technologicznie rozciągają się zależnie od fakultatywnych dodatków. Taniej można dostać Playstation 3 – w tym przypadku ceny oscylują wokół 700 zł za nowy egzemplarz.

Na wszystkie najpopularniejsze konsole wyszło mnóstwo ciekawych pozycji, głównie FPS (First Person Shooter), wyścigowych i zręcznościówek. Najlepsze gry na PS2 to zdecydowanie Guitar Hero, w którym możemy udawać najlepszych gitarzystów. Pochwalić należy też niezrównaną grę wyścigową Gran Turismo. Na PS3 wyszło wiele stanowiących klasykę serii, takich jak FIFA, Tekken i Call of Duty. Gry na PS4, ze względu na lepszą specyfikację, posiadają znacznie ulepszoną grafikę. Konsola Microsoftu zaś oferuje nawet większe spektrum. Specjalne gry na XBOX 360 wspierają specjalny kontroler Kinect, co pozwala na wyczucie ruchu gracza i przeniesienie go na ekran. W gatunku znajdziemy dużo pozycji sportowych i zręcznościowych.

Zobacz, czy przypadnie Ci do gustu proponowana oferta. Oferujemy usługi dopasowane do indywidualnych potrzeb. Nie czekaj i poznaj się, jak działamy.

XBOX 360 (::tutaj odnośnik do e-sklepu::) również może się poszczycić rewelacyjną polską grą fabularną Wiedźmin.

W ciągu dwóch ostatnich lat popularne stały się lekkie netbooki i tablety, ułatwiające stały dostęp do internetu. Interesującą możliwością dla każdego posiadacza takiego sprzętu mógłby być zakup konsoli. Dzięki temu można wygodnie oddzielić wypoczynek od pracy.