Wszystko co chcesz przeczytać o finansowania społecznościowego.

Wielu z was zastanawia się, czym jest pojęcie takie jak crowdfunding. To nic innego jak odpowiednia i bardzo kreatywna forma na finansowanie różnych projektów przez społeczności, które są z nimi w określony sposób związane. Naśladowca zagranicznego prototypu, polski kickstarter, korzysta ze sprawdzających się tam technik i umożliwia także naszym kraju wyszukanie niezbędnych finansów dla ludzi z pomysłem. Kreatywność jest dzisiaj w najwyższej cenie, lecz z realizacją nośnych projektów często są kłopoty.

Jakie pomysły można finansować?

W skali świata udało się już doprowadzić do skutku dużą liczbę projektów korzystających z takiego charakteru finansowania. Duża część z nich to bardzo kosztowne projekty, które do powodzenia wymagały dotacji rzędu kilkuset tysięcy, a nawet miliona dolarów. Jeśli jednak pomysł jest oryginalny, to nie będzie to duży problem. Użytkownicy sieci WWW w szczególności polubili projekt konsoli do gier, działającej na darmowym oprogramowaniu czy koszulę opartą na kosmicznej technologii, która reguluje ciepłotę ciała. Na te pomysły zebrano jednorazowo najwyższe kwoty pieniędzy. Poparciem największej rzeszy ludzi cieszy się jednak muzyka i gry komputerowe. Bardzo wielu muzyków uzyskało popularność zbierając pieniądze na debiutancką płytę i zapewniając sobie przy tym ogromną sprzedaż we wszystkich krajach, za pośrednictwem portali do finansowanie społecznościowego – rzetelnie omówione . Na terenie kraju przykładem takiej artystki jest Julia Marcell, która wyprodukowała w ten sposób swoje pierwsze wydawnictwo. W późniejszym czasie została przyjęta pod skrzydła wielkiej firm fonograficznych.

To właśnie dzięki organizacji takiej jak [polski kickstarter możliwe jest rychłe uzbierane pewnych kwot na rozpoczęcie działalności dla niezwykle ambitnych i pełnych energii osób.

Czy w kontekście tej tematyki masz więcej pytań? Jeżeli tak, kliknij ten link – to nie może za żadne skarby umknąć Twojej uwadze.

Idea crowdfunding opiera się w głównej mierze na zbieraniu nawet najdrobniejszych wpłat przez różnych, zainteresowanych pomysłem ludzi, dzięki czemu w krótkim czasie można uzbierać wymaganą na dany cel sumę pieniędzy. Dzięki coraz lepszemu dostępowi do sieci możliwości są większe!

Platformy do crowdfundingu mogą być ukierunkowane na konkretną dziedzinę, przykładowo jedynie na filmy, lub też posiadać charakter ogólny. Wyszukując w Internecie „crowdfunding platform” można otrzymać bardzo dużo wyników – np.: .