Na pomoc włosom zniszczonym po lecie

Okres lata to czas wyjazdów wakacyjnych. W wielu przypadkach nad morze. Palące słońce, wysoka temperatura, słona woda w morzu, chlor w wodzie w basenie, wiatr – to wszystko fatalnie wpływa na kondycję naszych włosów. Zwykle po lecie są wysuszone, wypłowiałe, przypominają pogniecione siano i trzeba je poratować

.

Zwyczajne szampony do włosów niekoniecznie będą dobrym rozwiązaniem.

wella maska do włosów

Autor: Wella
Źródło: http://lokikoki.pl

Po miesiącach upałów nasze włosy musimy intensywnie odżywić. Zwracajmy uwagę żeby myć je niezwykle ostrożnie. Jeżeli mamy kłopoty ze skórą głowy wybierzmy sprawdzony szampon przeciwłupieżowy. Używajmy chłodnej wody. Gorąca ma niedobry wpływ na włosy. Po umyciu włosów szamponem nakładamy porządną porcję odżywki. Żeby poratować włosy po letnich miesiącach możemy często stosować maski do włosów.

Zaciekawiła Cię taka informacja? Jeżeli masz chęć przeczytać więcej, sprawdź na stronie podobne informacje, one też będą na opisywany temat.

Nakładamy je na kilka minut i spłukujemy chłodną wodą. Jeśli i to będzie niewystarczające nie obawiajmy się nałożyć odżywki bez spłukiwania. Nie zapominajmy tylko by decydować się na wysokiej jakości lekkie preparaty. Nie chodzi o to aby obciążyć włosy, bo będą się przetłuszczać i takim sposobem im nie pomożemy.

Postarajmy się ograniczyć używanie suszarki do włosów. Jeśli trzeba jej używać – korzystajmy z chłodnego strumienia powietrza. Łatwiej dzięki temu będzie można zamknąć łuski włosów przez co staną się gładkie. Różnego rodzaju sprzęty do układania włosów na gorąco jak lokówki czy prostownice do włosów trzeba schować na kilka tygodni do szuflady. Zostawmy naszym włosom trochę czasu na odżywienie.

Właściwie powinniśmy już w czasie wypoczynku pomyśleć o kondycji swoich włosów. Nakładać maseczki chroniące, wkładać chusteczkę czy kapelusz osłaniający przed promieniami słonecznymi. Istotne jest również porządne mycie włosów odżywczym szamponem i odżywianie ich przez cały czas. Weźmy ze sobą maskę do włosów i używajmy jej częściej niż zwykle. Można też chronić włosy naturalnymi preparatami, takimi jak choćby olej kokosowy. Jego zapach jest zdecydowanie słodki, a dodatkowo pomoże nam chronić końce włosów przed działaniem promieni słonecznych, soli i chloru.

Powinniśmy pamiętać również o wpływaniu na włosy od wewnątrz. Przyjmujmy dużo wody, możemy także brać preparat ze skrzypem polnym – z pewnością nie zaszkodzi, a włosy dzięki niemu są mocniejsze i mniej podatne na mechaniczne uszkodzenia. To niewielki wysiłek a jeżeli będziemy w czasie urlopu pamiętać o dobrej pielęgnacji nie będziemy mieć po wakacjach dylematu czy czasem nie potrzeba nam maszynki do strzyżenia, żeby pozbyć się tego stogu siana z głowy.