Najwyższy moment na wyjście do kina

Wakacje to cudowna pora na to, by nadrobić wszelkie zaległości kulturalne. Przypomnijmy sobie, kiedy ostatnio byliśmy chociaż w kinie, operze, teatrze czy operetce. Dawno temu, zgadza się?

pokazy akrobatyczne

Autor: Sheila Sund
Źródło: http://www.flickr.com
Stopień czytelnictwa w Polsce wciąż spada. Książki widzimy tylko w sklepie. Zamiast kina decydujemy się na króciutkie filmiki w sieci. Tygryski są przecież takie śmieszne! Ale czy to nam zupełnie wystarcza? Wszelkie pokazy artystyczne są jak najbardziej pożądane. Bez względu na to, czy preferujemy kulturę niską czy wysoką. To ona rozwija nasze horyzonty. Dzięki niej staniemy się lepszymi kompanami do dyskusji. Lipiec to czas dużej ilości rozmaitych wydarzeń kulturalnych i niesamowitych festiwali. Przy okazji wymarzonego urlopu możemy odwiedzić któryś z nich. W zależności od tego, jaką dziedzinę kultury wybierzemy, z pewnościąznajdziemy coś dla siebie. Amatorzy muzyki będą mieli możliwość wybrać się na jakiś koncert. Poznając nieznane dotąd miasto, udajmy się do galerii sztuki, by podziwiać dzieła cenionych artystów. Takie pokazy artystyczne, to rzeczywiście idealna rozrywka dla duszy!

Tego lata szykuje się również kilkanaście ciekawych premier kinowych. Wypad na seans to zaledwie godzina czy dwie, jednak niezapomniane wrażenia pozostaną na długi czas. Czasem dają nam do myślenia i pozwalają spojrzeć na problem z zupełnie innej perspektywy. Za ich sprawą otwieramy się na innych ludzi i stajemy się tolerancyjni. Poznajemy także siebie. Stawiamy się w roli bohaterów z dużego ekranu.

Jeżeli prezentowany tekst wciągnął Cię całkowicie, to zobacz też inny polecany serwis internetowy (https://bajkowyslub.com/produkty/ksiegi-gosci/), który zapewne posiada równie absorbujące dane.

Przez chwilę chcemy być nimi. Jesteśmy coraz bardziej empatyczni. Obcowanie z różnymi dziedzinami sztuki nie tylko poszerza horyzonty. Pozwala także bardziej otworzyć się na pozostałe osoby. Co więcej – jest świetną okazją do rzeczywistego zapoznania nowych kolegów. Pokazy artystyczne to coś więcej niż jedynie chwila. To przede wszystkim czas zainwestowany we własne człowieczeństwo. Wtedy możemy zgłębić siebie. Odpowiedzieć na najważniejsze pytania: „Kim jesteśmy”, „Dokąd zmierzamy” albo „Jaki jest mój życiowy cel?”. Przebywanie ze sztuką sprawia, iż stajemy się bardziej wrażliwi na krzywdę pozostałych ludzi. Dlatego musimy wygospodarować nieco czasu na nadgonienie wszystkich zaległości w dziedzinie kultury!