Nie tylko Radwańska

Trudno zapomnieć, jak powstała małyszomania. To znane zjawisko, że na fali sukcesów jednego zawodnika mocno wzrasta zainteresowanie dyscypliną. I tak się w rzeczy samej stało ponad dekadę temu, gdy poprzednio zupełnie niszowa dyscyplina sportowa zaczęła interesować bardzo szerokie grono ludzi. Powstawały dedykowane strony sieciowe i tak dalej. Dużo ludzi głowi się, czy także tak się zdarzy w wypadku takiego niszowego sportu, jakim jest tenis.

Daniela Hantuchová, tenisistka

Autor: adidas
Źródło: adidas
Takie przypuszczenie nie jest wszakże bezpodstawne.

Chcielibyśmy zaprezentować Ci kolejny nasz artykuł – myślimy, że Ci się spodoba. Aby go przejrzeć, kliknij łącze tu… i voila.

W ostatnich dwóch latach na światowych kortach bryluje uzdolniona dziewczyna z Małopolski – Agnieszka Radwańska. W chwili, kiedy zaczęła zwyciężać, przed ekranami zasiadało coraz więcej rodaków. Niestety, oglądalność okazała się dużo mniejsza, niż w trakcie kariery Orła z Wisły. Można przypuszczać, że jest to rezultatem niskiej atrakcyjności tej dyscypliny sportowej. Tenis to jednak nie zawody na skoczniach, które przyciągają widzów, gdyż tworzą miks udowadniania wielkiej odwagi sportowców i pasjonującej rywalizacji. Trwające po parę godzin mecze tenisowe mogą znużyć nawet największych twardzieli.

Jednakże okazja na zwiększenie popularności tej dyscypliny w Polsce jeszcze istnieje. W ostatnich dniach najbardziej mieszkańców Polski zainteresował młodziutki Jerzy Janowicz, który wspaniale się zaprezentował na trudnym turnieju w stolicy Francji. To spowodowało, że całkiem dużo Polaków chciało oglądać tenis live w sieci i TV.

Spory odsetek weteranów tego szlachetnego sportu twierdzi, że młodzieniec wykazuje tak duży talent, że na pewno można spodziewać się w przyszłości wielu wygranych. Możliwe, że nareszcie polscy miłośnicy tenisa otrzymają swojego „Małysza”? (sprzęt sportowy na

Zobaczymy za rok, a już obecnie widać, że dużo młodych ludzi zapisuje się na lekcje tenisa lub często toczy tenisowe batalie z kolegami na publicznych kortach. W cyberprzestrzeni za to pojawiło się parę tematycznych witryn, na których można przeczytać interesujące informacje o tej dyscyplinie. Do Google powinno się wstawić np. frazę mecze tenisa na żywo.