Niejedna kobieta pragnie wyglądać zjawiskowo – wobec tego dba o swoje ciało i twarz i każdego dnia po przebudzeniu robi makijaż

Nie bez przyczyny kobiety nazywa się płcią piękną. Panie posiadają smukłą sylwetkę i piękną twarz. Dodatkowo potrafią podkreślać swoje walory przy użyciu różnych trików.
Niekiedy są to sztuczki związane z ubiorem (przykładowo: wysokie obcasy, które wizualnie wydłużają nogi) albo z makijażem.

zestaw
kosmetyki do oczu

Autor: A Healthier Michigan
Źródło: http://www.flickr.com
Tych ostatnich wydaje się być cała masa. Przykładowo dzięki bronzerowi mamy możliwość nadać swojej twarzy idealny kontur, dzięki pomadce możemy uwydatnić usta, a dzięki maskarze podkreślić hipnotyzujące spojrzenie. Mówiąc ogólnie kosmetyki do oczu w make-upie są najważniejsze. Zalotnie podkręcone rzęsy i delikatnie zaakcentowany kolor na powiece spowodują, że będziemy prezentować się zniewalająco. Również eyeliner sprawi, że nasze spojrzenie będzie bardziej uwodzicielskie. Jeżeli ktoś nie jest zbyt wyszkolony w stosowaniu tego produktu, to może stosować kredkę do oczu. To sprawdzony od lat atrybut każdej elegantki. Kosmetyki do oczu każda kobieta powinna stosować przed wyjściem do pracy, ale też mieć je zawsze przy sobie w małej kosmetyczce w torebce. Przysłowie mówi – przezorny zawsze ubezpieczony, a nigdy nie wiadomo, co się może przytrafić. Jeżeli chodzi o wypracowanie swego ulubionego zestawu, to wszystko bywa kwestią czasu. Początkowo może nas przerastać liczba kosmetyków, gdyż wybór jest ogromny.

Jednak po jakimś czasie, zrozumiemy jakie odcienie najbardziej nam pasują i jaki rodzaj make-upu jest dla nas odpowiedni. Wtedy wszystko będzie już łatwe. Po jakimś czasie makijaż (goochie pigments) będzie nam zajmował już zaledwie kilka minut.