Niemiły problem – odcisk na nodze. W jaki sposób sobie z nim radzić? Jakie są możliwości? Czy możemy sobie z tym poradzić samemu?

Główną przyczyną pojawiania się odcisków jest niewłaściwie dobrane obuwie. Kobiety z reguły nabywają buty, które na przykład są o numer za małe. Robimy to,ponieważ konkretna para butów niezwykle nam się będzie podobać i nie widzimy kolejnej możliwości niż ich zakup – nie zwracając uwagi na rozmiar.

na kozetce u podologa

Autor: Natasia Causse
Źródło: http://www.flickr.com
Ponadto często dobieramy obuwie, które wymusza nienaturalny układ naszej stopy, tj. obcasy. Na skutek noszenia tego rodzaju obuwia zmienia się nacisk na stopę generowany podczas naszego chodzenia. W tym wypadku obciążona będzie jej przednia część, w obrębie której może dotrzeć do zrobienia się odcisku. Wiele z nas nie godzi się na wymianę butów na te o płaskiej podeszwie i w związku z tym bolesne odciski zlokalizowane na powierzchni stopy nie znikają.

W tym przypadku możemy się udać się do podologa – eksperta od stóp, który zna się na ich wyglądzie a także będzie umiał rozróżnić różnorodne dolegliwości, które dotykają tę partię naszego ciała. W trakcie takiej wizyty podolog podolog gliwice dokonuje tzw. pedicure leczniczy dzięki któremu odcisk ma szansę zostać całkowicie zlikwidowany bez szkody dla naszego samopoczucia – zajrzyj i przeczytaj. Kolejną metodą jest usuwanie odcisków w domu, na własną rękę. W tym celu konieczne jest zmiękczenie zrogowaciałej skóry stóp tak, żeby odcisk stał się miękki i łatwy do usunięcia. Do określonej miski dodaj szczyptę soli do stóp, a następnie wlej do niej trochę ciepłej wody – tak abyś mogła w niej całkowicie wymoczyć stopy. Po upływie dwudziestu minut starannie osuszaj stopy za pomocą ręcznika.

W sytuacji gdy odcisk jest mały i niezbyt głęboko ulokowany – starczy, że wykorzystasz ostrą tarkę do stóp. Modzel w mgnieniu oka zniknie z powierzchni twojej stopy. Jeśli jednak jest on dość duży i całkiem głęboko umiejscowiony – konieczne będą odpowiednie cążki do pozbywania się odcisków. Znajdziesz je w wielu drogeriach.

Odcisk należy usuwać niezwykle uważnie, tak żeby nie uszkodzić zdrowej tkanki. Po zabiegu na pewno unikaj noszenia niewygodnego obuwia. Taki banalny zabieg naprawdę może zapewnić rezultaty, ale czy tak się stanie jest zależne od stopnia wytworzenia danej zmiany na stopie.