Nieodzowny przybornik wszelkiego mężczyzny – maszynki do golenia i przybornik do paznokci

Mężczyźni, jacy golą się każdego dnia, naturalnie pragną, by ich skóra wyglądała następnie nieskazitelnie. W tym celu powinno się rzecz jasna używać towarów do golenia wysokiej jakości, oraz także najlepszych, jakościowych kosmetyków do golenia.

zestaw do golenia

Autor: Jody Bowie
Źródło: http://www.flickr.com

Naturalnie każdy mężczyzna powinien mieć odpowiednią, jakościową maszynkę do golenia od wybornej firmy. Rzecz jasna oryginalne maszynki do golenia trochę kosztują, niemniej jednak golenie takimi maszynkami jest znacznie szybsze oraz prostsze. Mało tego stosowne maszynki nie sprawiają podrażnień, nie ma również trudności z wrastającym zarostem. Zalecaną maszynką jest merkur solingen 41c (zobacz stronę: ), która jest odbitką maszynki Gillette z 1904 roku. Maszynka ta jest lekko agresywna, posiada otwarty grzebień, dzięki temu golenie większego zarostu jest niezwykle wygodne oraz komfortowe, i także posiada wygodną, antypoślizgową rączkę. Jednostki, którym zależy na wygodzie, banalnym i drobiazgowym goleniu oraz świetnym efekcie, niewątpliwie będą zadowolone z tego typu maszynki.

maszynka do golenia

Autor: mjtmail (tiggy)
Źródło: http://www.flickr.com

Niektórzy panowie, zamiast maszynek, wolą tradycyjne, dawne metody golenia za sprawą brzytwy. Golenie brzytwą jest bardzo dokładne, wynik w wielu przypadkach jest jeszcze lepszy aniżeli w wypadku maszynki. Chociaż powinno się pomnieć, żeby brzytwa zawsze była wybornie naostrzona, wobec tego praktyczny okaże się kamień do ostrzenia brzytwy – Sklep

Zestawy do ostrzenia brzytew na pewno bez trudu odkryjemy w sklepach internetowych, w skład takiego zestawu często wchodzi również uszczelka antypoślizgowa, kratka do regeneracji kamieni czy skórzany pas do ostrzenia. Oprócz zarostu, każdy mężczyzna powinien także dbać o wygląd swych dłoni i paznokci, wobec tego pożyteczny będzie też przybornik do paznokci. W przyborniku do paznokci odnajdziemy każde nieodzowne rzeczy (zobacz: ), takie jak nożyczki do paznokci, cęgi czy też obcinacze.