O kominach

Niezbędnymi częściami garderoby noszonymi nie tylko w zimie są na pewno dodatki takie jak szale, szaliki, chustki, apaszki, bandany czy kominy.

bandana

Źródło: Stanteks
Bandany były onegdaj ubierane przez francuskich proletariuszy. Spopularyzował je Wiktor Hugo autor „Nędzników” (dla tych którzy w zabieganiu zapomnieli autora jednej z najwybitniejszych opowieści francuskiego Naturalizmu). Jednym z głównych bohaterów tejże pozycji był paryski rozrabiaka Gawrosz. Stąd – pewnie przez bardzo liczne adaptacje filmowe (od 1909 do 2012 aż 32) stały się one tak powszechnie noszone.

Bandany noszą współcześnie nawet już nieduże dzieci.

Prezentowany tekst całkowicie Cię wciągnął? Jeśli tak, to zafascynuje Cię też pomocna treść (https://2sport.pl/), która ma zbliżone informacje.

Matki oraz nianie stroją swych Jasiów i Mareczków w dżinsowe spodnie, bluzy, a na szyję zawiązują chłopcom klasycznie czarną bandanę albo też odważne barwne chusty często w dość krzykliwych jak na męską modę kolorach. Niedawno weszły w modę także delikatne szale. Nie ma tu znaczenia w jakim wieku jest urwis – może jeszcze nie chodzić – a wzorem starszego brata ubiera się go w bandanę. Do wyboru mamy, opiekunki mają dużo wzorów. Mogą kupić nie tylko bandany barwne ale również z obrazkami najczęściej przedstawiającymi postacie z lubianych bajek np. „Pingwiny z Madagaskaru” albo z „Kubusia Puchatka”.

szal

Autor: Tosca Blu
Źródło: Tosca Blu

Nie tyko mali chłopcy wkładają bandany ale także i ich troszkę grzeczniejsze siostry, które wzorują się na swych modnych mamusiach. Zobacz modne bandany. W tym dziale dziecięcej mody możemy znaleźć wzorowanie się na „dorosłych” trendach, więc są to również wzory czerpane z dawnych strojów ludowych.

Oczywiście również dorosłe osoby ubierają ten rodzaj garderoby, zwykle wiosną. Wśród dorosłych podobnie jak wśród maluchów wiek czy płeć nie mają dużego znaczenia. Mężczyźnie najbardziej do twarzy w bandanie w zestawieniu z kurtką ze skóry, dopasowanych dżinsach no i oczywiście motoru (najbardziej pasowałby Harley-Davidson konieczne w barwach ciemnozielonych).

Można także ujrzeć bandanę w stroju męskim nieco mniej rockowym. Mężczyzna wybierający rozrywki spokojniejsze niż jazda na niebezpiecznym pojeździe, na sobotni spacerek z bliskimi może sobie ubrać odpowiednią chustkę do swej ulubionej sportowej koszuli i na pewno będzie świetnie się prezentował kiedy wraz z równie zadbaną rodzinką podczas spaceru zaglądnie do spokojnej, małej kawiarni na mocne aromatyczne espresso po obiedzie.