O mleczku pszczelim

Wzmocnienie organizmu – to tylko jedna z wielu właściwości mleczka pszczelego. Royal Jelly czyli królewski dar, daje królowej pszczół ogromną długowieczność. Tak samo działa na naszą skórę. Mleczko pszczele jest stosowane w kosmetyce jako preparat antybakteryjny, dlatego polecamy krem przeciwzmarszczkowy firmy Nantes.

Cudowna substancja

logotyp

Autor: Nantes
Źródło: http://www.nantes.pl

Mleczko pszczele tworzone jest przez młode pszczoły, między 5 a 14 dniem ich życia.

Czy posiadasz wątpliwości w odniesieniu do opisywanej tematyki? Jeśli tak, to wejdź tutaj i poznaj informacje na przedstawiane zagadnienie – na pewno okażą się one niesamowicie ciekawe.

Mleczkiem są żywione wszystkie larwy w ulu, natomiast matki pszczele w większości.Stąd, wnioskując z badań matki pszczele żyją od 4 do 6 lat, a robotnice tylko około 30 dni. Mleczko uzyskuje się z mateczników w okresie wiosenno-letnim. Swoją konsystencją przypomina gęstą śmietanę. Jest koloru białego o perłowym odcieniu. Posiada lekko kwaśny smak. Świeże mleczko posiada mnóstwo cennych składników, takich jak np. lipidy oraz kwas hialuronowy. Mleczko pszczele jest produktem wrażliwym na światło. Szybko wysycha, a jego przydatność biologiczna obniża się na skutek rozkładu wielu składników. Przechowywane w szczelnych pojemnikach, w temp. pokojowej zachowuje swoje cechy przez kilka dni. Natomiast przechowując je w lodówce w temp. 0 – 5 °C można korzystać z niego nawet przez rok. Aby wydłużyć czas przydatności, mleczko powinno się konserwować alkoholem, bądź miodem.

Pszczeli prezent dla kosmetykiMleczko pszczele stosowane jest w kosmetyce ze względu na właściwości spowalniające proces starzenia się skóry. Wspaniale nawilża skórę, przywracając jej naturalną świeżość. – To rewelacyjna substancja przeciw starzeniu się skóry. Zwłaszcza w produktach naturalnych, jest ważnym składnikiem kremów, balsamów i płynów przeznaczonych do pielęgnacji cery dojrzałej – mówi Róża Nowakowska, kosmetolog z – Ponadto ma działanie tonizujące, reguluje wydzielanie sebum i poziom nawilżenia skóry – dodaje. Mleczko pszczele wykorzystywane jest również w preparatach przeznaczonych do pielęgnacji cery z wypryskami, takich jak krem do twarzy firmy Nantes. – Codzienne wzmacnianie i odżywianie obok oczyszczania, jest najważniejszym elementem pielęgnacji skóry z problemami – pisze trendsetterka ewelynka69 na jednym z kobiecych portali. – Podczas gdy inne produkty dostępne na rynku tylko maskują zmiany skórne, kosmetyki z serii Nano Aqua + Clean&Fresh łagodzą je, aż do całkowitego uspokojenia nadmiernego łojotoku i wyrównania kolorytu skóry. Acnacidol pozyskiwany z mleczka pszczelego chroni skórę przed ponownym powstawaniem wyprysków i wspomaga odnowienie uszkodzonych komórek – kontynuuje ewelynka69, a podsumowując dodaje: – W efekcie odzyskujemy idealnie czystą, gładką, promienną cerę, bez wyprysków, zaskórników i zaczerwienień.

Inne dary z ulaKojące działanie na skórę posiada nie tylko mleczko. Cechy upiększające pozostałych preparatów pszczelich, takich jak np. miód znane są od wieków. Często można go znaleźć w składzie preparatów przeznaczonych do pielęgnacji skóry twarzy i rąk. Czasem również krem pod oczy zawiera wyciąg z mleczka pszczelego. Miód wygładza skórę oraz wpływa na nią odżywczo. Zwiększa metabolizm skóry, poprawia krążenie pod nią.

Zainteresowały Cię opisy opisane w tym tekście? Jeżeli tak, to czytaj także dentysta bielany podobne informacje, dotyczące tego sektora. Zachęcamy Cię do przeczytania do kolejnej witryny.

Zapobiega utracie wody z naskórka. Wosk pszczeli uelastycznia skórę. Dzięki niemu kosmetyki łatwiej się wchłaniają. Najczęściej stosowany jest do wyrobu emulsji. Propolis w ulu służy jako materiał budulcowy. Jego ekstrakt ma właściwości przeciwtrądzikowe. Zapobiega również nadmiernemu przetłuszczaniu się skóry.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz tutaj: kwas hialuronowy, krem pod oczy, krem przeciwzmarszczkowy, nanotechnologia.

Źródło: NANTES