Obowiązująca moda to dosyć grząski wątek

Kim jest modna kobieta? Jak można ją określić? Czy jest to persona, która goni za nowinkami mody czy wręcz odwrotnie, ma swój szyk i nie sugeruje się opinią pozostałych. Ciężko powiedzieć, bo tym samym już wybiegamy dalej i z pojęcia mody przeskakujemy do kategorii odwagi…

Czy wobec tego stylowa kobieta powinna być dzielna czy raczej powinna korzystać z szeregu modowych porozumień?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jasna, ponieważ z jednej strony mamy modelki na wybiegach, które odziane są w dziwaczne stroje. Jest to modne i odważne, lecz czy

Modelka w trakcie sesji

Autor: Rob
Źródło: http://www.flickr.com

pospolita kobieta w tej kreacji chodzi po mieście? Przeważnie nie.

Nie czekaj, tylko poczytaj więcej osobista stylistka na prezentowany temat – informacje będą zapewne bardzo wciągające, więc kliknij tu i zobacz więcej.

Jak już spotykamy takie stroje na galach celebrytów, na przykład, w czasie rozdania Oscarów.

Kobieta w swetrze

Autor: James Hoyt
Źródło: http://www.flickr.com

Z drugiej natomiast strony mamy bardzo wiele pań, dziewczyn, które ubierają się modnie, kolorowo, po swojemu, lecz wszystko to jest w normach pewnej. Pojmujemy przez to modę w zgodzie z panującymi trendami, a także zgodnie z filozofią odpowiedniego współczesnego, promowanego przez media, stroju. Mamy, na przykład, modne polo, modne poncho (poncho w dobrym stylu), modne sweterki czy długie swetry damskie… (modne sweterki).

Jak to wszystko rozumieć? Czy przyjąć dyktat stonowanych politycznie kreatorów mody, którzy prezentują jak ów człowiek powinien wyglądać, czy może zdecydować się na odrobinę dziwactwa i odziać się tak, że wszyscy będą się za nami oglądali. Jeden, jak i drugi sposób ma swoje wady i plusy. Z jednej strony widzimy osobę odzianą, jak setki pozostałych, a co najlepsze ta osoba twierdzi, że jest stylowa i oryginalna.

A taka prawda, iż wygląda się jak osoba z katalogu wiadomej firmy. Z drugiej strony mamy osobę, jaka wyszukuje dla siebie niezwykłe ubrania, obmyśla kreacje, żeby być jak najbardziej oryginalna, lecz dociera do ściany, bo zdaje sobie sprawę, że jeśli pragnie naprawdę czymś zaskoczyć, to powinna zacząć zdumiewać. Ale czy każdy jest na to gotowy i czy to będzie jeszcze moda, to już inna dziedzina. Niestety, w modzie dość łatwo przekroczyć można granice i miast porywać swoim krojem staniemy się pośmiewiskiem. Taka granica odstrasza większą ilość pań, dlatego także zostają przy modnej, acz zachowawczej kreacji.