Oczyszczanie buzi u kosmetyczki. Na czym polega? Jakie daje efekty?

Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki jest określone między innymi dla osób z cerą trądzikową, jakie zmagają się z nadwyżką sebum albo trudnymi do wyeliminowania wągrami. Salony kosmetyczne oferują szereg zabiegów oczyszczających przeznaczonych dla tak wymagającej skóry. Nie brakuje również zabiegów dla kobiet z cerą suchą, a nawet z cerą naczynkową. Czym jest oczyszczanie twarzy u kosmetyczki? Czy takie zabiegi są bolesne? Jakie są efekty oczyszczania twarzy w salonach kosmetycznych?

Oczyszczanie skóry – ręczne. Zabieg polega na manualnym wyeliminowaniu wągrów a także innych zanieczyszczeń gromadzących się pod powierzchnią skóry. Pierwszym krokiem oczyszczania ręcznego jest dokładny demakijaż buzi. Potem kosmetyczka wykonuje peeling w celu wyeliminowania warstwy rogowatego naskórka. Następnie na kilkanaście minut nakłada na skórę środek o działaniu rozmiękczającym po czym kieruje na buzię strumień pary, która rozszerza pory a także wzmacnia działanie preparatu. Potem kosmetyczka https://novagroup.pl likwiduje odkładającą się w porach treść przez uciskanie palcami w jednorazowych rękawiczkach. Po wyeliminowaniu zaskórników, na skórę aplikowany jest krem lub maska o działaniu łagodzącym. Ostatnią fazą zabiegu jest nałożenie stosownego kremu ochronnego dobranego do potrzeb cery klientki. Zabieg jest przeznaczony dla każdego typu cery.

twarz pozbawiona zmarszczek

Autor: Lara Cores
Źródło: http://www.flickr.com

Mikrodermabrazja wodna, to zabieg oczyszczający, podczas którego używa się wody. Pierwszą fazą zabiegu jest oczyszczenie skóry z zalegającego łoju jak też zaskórników poprzez wsysanie (podciśnieniowo). Następnie wykonuje się mikrodermabrazję wodną, a więc złuszczenie naskórka przy użyciu głowic ściernych o rozmaitej grubości (są one dostosowywane do typu skóry). Podczas zabiegu woda (jonizatory wody) chłodzi skórę, osłabia dyskomfort towarzyszący złuszczaniu oraz dodatkowo nawilża. Hydrabrazja jest przeznaczona dla każdego typu skóry, nawet czułej oraz naczynkowej.

Mikrodermabrazja, zwana też mikropeelingiem kontrolowanym, polega na delikatnym, w pełni nadzorowanym ścieraniu naskórka, warstwa po warstwie, aż do pożądanego poziomu, za pomocą diamentowych głowic z wykorzystaniem próżni. Mikrodermabrazja oczyszcza skórę z wągrów jak też upraszcza przenikanie składników aktywnych. Mikrodermabrazja diamentowa jest określona dla pań z cerą problematyczną (przede wszystkim cera mieszana, trądzikowa).

Powyższe zabiegi wykonuje nieomal każdy salon urody.