Ojej kokosowy przechodzi obecnie swoją drugą młodość – jest szeroko stosowany w kuchni, medycynie i dermatologii

Wcześniej olej kokosowy był uznawany przez doktorów jako szkodliwy dla zdrowia. Teraz po przeprowadzeniu odkrywczych testów okazuje się, że olej kokosowy przeżywa boom.

pomadka

Autor: wencor teo
Źródło: http://www.flickr.com

mleczko do demakijażu

Autor: UBM
Źródło: UBM
Nie stosuje się go wyłącznie do gotowania, ale również szeroko w kosmetyce i dodatkowo w medycynie.
Olej kokosowy posiada szerokie zastosowanie.Niewiasty pokochały go za wszechstronność. Można stosować go zamiast maseczki na twarz, gdyż nawilża oraz regeneruje naskórek. Kobiety z problemami skóry głowy zgodnie przyznają, że zapobiega swędzeniu i łupieżowi, ponieważ zmniejsza suchość skóry głowy. Jeśli olej kokosowy nałożymy na włosy, to odbudujemy je i nadamy im połysk. Zredukujemy również niszczenie się końcówek. A nałożony na paznokcie zregeneruje je i nada im blask.

Odwiedź ten link! To bez dwóch zdań świeża publikacja, znajdziesz tam sporo użytecznych informacji! Zobaczysz, na pewno się nie rozczarujesz.

Niektóre kobiety zdradzają, że czasami robią sobie domowe SPA i wtedy nakładają olej kokosowy na calutkie ciało włącznie z włosami. Mamy możliwość również używać olej kokosowy jako mleczko do demakijażu. Będzie to wówczas najlepszy, bo naturalny, środek do pozbycia się make-upu. Wystarczy nanieść olej kokosowy na zroszony cieplejszą wodą wacik i użyć w identyczny sposób, w którym dawniej używałyśmy mleczko do demakijażu – więcej o mleczku do demakijażu.

Jeżeli chcesz przeczytać więcej w treści (https://www.optegra.com.pl/blog-optegra/jakie-wady-wzroku-leczymy-laserem) na omawiany w tym serwisie temat, to kliknij tutaj, a z pewnością Cię one zainteresują.

Olej kokosowy w temperaturze otoczenia ma konsystencję stałą, ale na mokrym waciku będzie się rozpuszczać.

I nawet jeżeli stosujesz wodoodporne tusze, to olej kokosowy rozprawi się z nimi idealnie. Nie należy nawet trzeć powiekę, wystarczy tylko przytknąć wacik i chwilę zaczekać.