Olej lniany budwigowy rewelacyjnym sposobem na utrzymanie dobrego zdrowia

Jeśli zdrowie stawiasz na pierwszym miejscu, na pewno nieustannie szukasz sposobów na jego poprawę. Każdy z nas chce zawsze czuć się dobrze oraz nie cierpieć na różnorakie schorzenia. Pomóc w tym może olej lniany budwigowy, który ma fantastyczne właściwości, więc dobrze jest włączyć go do swej diety. Czym się cechuje?

olej w dekoracyjnej butelce

Autor: Kevin Gale
Źródło: http://www.flickr.com
Rozpocznijmy od tego, że jest złożony z nasionek lnu, jakie wytwarzają osad oraz śluz na dnie butelki, w jakiej się znajduje. Osad nie wpływa na jakość oleju, a dzięki tłuszczom zawartym w typ produkcie ma bezapelacyjne wartości zdrowotne. Nie tylko wspiera funkcjonowanie całego organizmu, lecz dzięki dużej zawartości olejów nienasyconych, jakie powinniśmy dostarczać sobie razem z jedzeniem, obniża poziom złego cholesterolu, normalizuje ciśnienie krwi oraz dobrze wpływa na układ nerwowy. Nasycenie kwasami to w przypadku niniejszego oleju aż dziewięćdziesiąt pięć procent, a tłuszcze nienasycone poza wyżej nadmienionymi pozytywami zapobiegają jeszcze wielu schorzeniom, w tym nowotworom. Aby jego działanie było efektywne, olej budwigowy musi być tłoczony na zimno, tzn., iż nie można go podgrzewać. Nasiona należy mechanicznie wyciskać, by olej nie stracił swych właściwości. Można go brać doustnie w trakcie posiłków, przyjmując od 2 do czterech łyżek stołowych albo dodawać do chudego sera. Drugi sposób jest niebywale popularna dietą przygotowana przez Johannę Budwig.

olej i oliwa

Autor: Carly Lesser & Art Drauglis
Źródło: http://www.flickr.com

Olej zmiksowany z chudym serem to szybka droga do wchłaniania się kwasów tłuszczów nienasyconych. Do oleju oraz sera dodajemy poza tym niewielki kubek jogurtu naturalnego, następnie zaś wszystko miksujemy na jednolitą masę. Niektórzy mają problem z wzięciem do ust 6 łyżek oleju, zatem dobrze jest wypróbować ten sposób. Ma tak samo sprzyjające działanie, a do tego olej z serem jest zdecydowanie smaczniejszy. Na koniec należy pamiętać, aby w żadnym razie oleju nie podgrzewać. Trzeba go spożywać jedynie na zimno, najlepiej każdego dnia.

Jeśli przeglądasz ten artykuł, to znaczy, że opisywany temat bardzo Cię zaciekawił. Jeżeli tak rzeczywiście jest, to wejdź tutaj i przejrzyj przydatne teksty.

Olej można też dodać do Muesli spożywanych na śniadanie albo dodać do przygotowanej zawczasu pasty z sera, odrobiny ziół, czosnku lub soku z cytryny. Warto też spróbować wersji w warzywami.

Powinniśmy skorzystać z opisanych powyżej walorów oleju i sprawdzić czy jego przymioty będą miały sprzyjające działanie również na nasze zdrowie. To bowiem fundamentalna wartość, dlatego dobrze jest się o nie zatroszczyć, by cieszyć się szczęśliwym egzystowaniem w gronie bliskich.