Ombre – propozycja dla osób z fantazją

Autor: BGN
Ta tajemniczo brzmiąca nazwa ombre w tłumaczeniu znaczy zwyczajnie cień. Efekt cienia idealnie jest stosowany przez projektantów ciuchów. Kolejny już sezon jest wciąż popularny. Do tego jest wykorzystywany nie tylko przy szyciu ubrań, ale także przy farbowaniu włosów, zdobieniu paznokci czy tworzeniu makijażu.

Ombre spotyka się również pod nazwą gradient. Ta druga może lepiej oddaje cały efekt polegajacy na łagodnym przejściu tonalnym pomiędzy dwiema barwami. Ubrania z efektem ombre ma w sprzedaży wiele marek. Jako przykład mogą posłużyć ubrania h&m. Ombre jest używane przez firmę h&m przy produkcji różnych części garderoby.

Czy taka problematyka zwróciła Twoją uwagę? Jeżeli tak, to oprócz tego poza tym zobacz ofertę okulary męskie okrągłe, która odnosi się do omawianej kwestii, więc na pewno także Cię zaintryguje!

Najlepiej jednak wygląda na leginsach i spodniach.

Spodnie h&m odpowiadają wszelkim obowiązującym aktualnie trendom, dlatego bez trudności znajdziemy wśród nich takie z efektem cienia. Interesujące jest również to, że łączenia barw są różne, a gradient nie jest uzyskiwany tylko poprzez przejście z ciemniejszego do jaśniejszego koloru w ramach tej samej tonacji albo przejście z barwy do samej. Spodnie i leginsy h&m z efektem ombre łączą ze sobą również kolory należące do rozmaitych tonacji, dając zjawiskowy efekt.

Efekt ombre na ciuchach można również uzyskać w tzw. warunkach domowych. Proces nie jest skomplikowany a do tego nie wymaga nadmiernego wysiłku albo poczynienia jakiś szczególnych nakładów finansowych. Do jego przeprowadzenia będziemy potrzebować w pierwszej kolejności mocny wybielacz. W roztworze z wybielaczem namaczamy rzecz do wysokości, na której chcielibyśmy by biegła granica pomiędzy kolorami i farbujemy tak długo, aby otrzymamy spodziewany efekt.

Nie licząc opisanych już ciuchów efekt ombre doskonale wygląda na powiekach, włosach i paznokciach. Jeżeli idzie o robienie makijażu i malowanie paznokci, każda kobieta powinna sobie z tym poradzić, bez konieczności uzyskiwania specjalistycznych porad w tym zakresie. Inaczej jest jeśli chodzi o farbowanie włosów. Tutaj sytuacja zmienia się diametralnie i konieczne jest już posiadanie pewnych podstawowych umiejętności. Mając to na względzie, jeżeli pragniemy ufarbować włosy z efektem ombre bezpieczniej jest pójść z tym do fryzjera.